Академия 7 Ноември 2021

Лудогорец U17 с класика над Черно море

Лудогорец U17 постигна класическа победа с 3:0 над връстниците си от Черно море (Варна). Мачът от XII кръг на първенството в Елитната юношеска група...

Лудогорец U17 постигна класическа победа с 3:0 над връстниците си от Черно море (Варна). Мачът от XII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Първото полувреме завърши при нулево равенство.

Момчетата на Христо Господинов откриха в 59-та минута чрез своя вратар Умут Хабил. Стражът изпълни точно дузпа, отсъдена за нарушение срещу Петър Кирев. В 70-та минута Димитър Филипов бе повален в наказателното поле на гостите и главният съдия отново посочи бялата точка. Минута по-късно зад топката застана Петър Кирев и стреля неспасяемо за 2:0. В 85-та минута "орлите" стигнаха до класическа разлика. Петър Петров намери Димитър Филипов и той не сбърка за крайното 3:0.

Много сме доволни от влагането и настроението, с което действаха момчетата. Те до голяма степен изпълниха поставените задачи и надиграха съперника по всички компоненти, коментира след края на срещата старши треньорът Христо Господинов.

U17: Лудогорец - Черно море 3:0