Академия 6 Ноември 2021

Лудогорец U13 с класика над Черно море

Лудогорец U13 постигна класически успех над връстниците си от Черно море (Варна). Мачът от IX кръг на първенството в зона Варна се игра на един от...

Лудогорец U13 постигна класически успех над връстниците си от Черно море (Варна). Мачът от IX кръг на първенството в зона Варна се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Милен Маринов откриха в 8-та минута. Тодор Тодоров отбеляза след пас на Стефан Дончев. В 16-та минута Павлин Люцканов центрира от ъглов удар, а Еди Дончев засече с глава на първа греда и прати топката в мрежата за 2:0. Малко по-късно тежък удар на Емил Йорданов срещна гредата. При този резултат двата тима се оттеглиха за почивка.

В 47-та минута "орлетата" затвърдиха превъзходството си с трето попадение. Реализира го отново Тодор Тодоров, който стигна пръв до една отбита от стража на съперника топка.

Доволен съм от дисциплината в този мач и от реакцията на момчетата след негативния резултат от мача с Дунав. Показахме много добър преход в атака, като спокойно можеше да отбележим и още попадения. Отборът на Черно море е сред най-сериозните съперници в групата и се радвам, че ги надиграхме толкова категорично, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Милен Маринов.

U13: Лудогорец - Черно море 3:0