Академия 31 Октомври 2021

Лудогорец U16 разпиля с 10:0 Локомотив (Русе)

Лудогорец U16 разпиля с 10:0 Локомотив (Русе). Момчетата на Емилиян Петров гостуваха край Дунав за мача от VIII кръг на първенството за юноши младша...

Лудогорец U16 разпиля с 10:0 Локомотив (Русе). Момчетата на Емилиян Петров гостуваха край Дунав за мача от VIII кръг на първенството за юноши младша възраст в зона Варна.

Ерен Юсеин откри в 11-та минута. Две минути по-късно Кристиян Николов удвои след пас на Александър Ангелов. В 14-та минута двамата си размениха ролите. Ангелов се разписа за класиката, а асистенцията бе на Николов. В 18-та минута резултатът стана 4:0, след като Александър Ангелов бе точен от фал. В 35-та минута играч на сперника бе изгонен с директен червен картон за удар без топка.

След почивката Николай Метанов вкара за 5:0 в 49-та минута. в 52-та минута Александър Ангелов оформи своя хеттрик, а асистенцията бе на Мартин Станчев. В 55-та отново Мартин Станчев даде головия пас, а попадението за 7:0 реализира Николай Метанов. В 67-та Метанов изведе добре Кристиян Николов и той бе точен за 8:0. В 72-та минута Мартин Йорданов отбеляза за 9:0, а асистенцията даде Кристиян Николов. Крайното 10:0 оформи Николай Метанов, а извеждащият пас бе на Александър Маринов.

Получи се изнервен мач, тъй като с една година по-големите състезатели на съперника често преминаваха границата на твърдата игра. Горд съм с момчетата, които отговориха по най-футболния начин на грубостите - с хубави атаки и цели десет гола, коментира след края на двубоя старши треньорът Емилиян Петров.