Академия 31 Октомври 2021

Лудогорец U15 нанесе първо домакинско поражение на Локомотив в Пловдив

Лудогорец U15 нанесе първо домакинско поражение с 2:0 на връстниците си от Локомотив в Пловдив, в мач от XI кръг на първенството в Елитната юношеска...

Лудогорец U15 нанесе първо домакинско поражение с 2:0 на връстниците си от Локомотив в Пловдив, в мач от XI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години.

Момчетата на Димчо Ненов откриха в 12-та минута. Филип Гигов отбеляза красив гол с глава след центиране от фланга на Наско Янев. Този резултат се запази до почивката.

В 40-та минута Янко Ажуани наказа домакините с великолепно попадение. Той изстреля истински снаряд от около 25 метра, топката срещна напречната греда в левия горен ъгъл, тупна на тревата и влетя в мрежата. До края на срещата чудесна възможност за класическо трето попадение се откри пред Исмет Хасан, но той не успя да порази целта.

Такива мачове ни вдигат нивото. Играхме срещу сериозен съперник, който излезе на терена да се надиграва. Отговорихме подобаващо на агресията на Локомотив и отбелязахме два красиви гола, без да допуснем попадение. Това е начинът, по който трябва да изглеждаме и да се представяме, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Димчо Ненов.