Академия 17 Май 2021

Лудогорец U17 подчини Локомотив (Пловдив)

Лудогорец U17 подчини с 2:1 Локомотив (Пловдив). Мачът от XXIV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години, в първа група, от втората...

Лудогорец U17 подчини с 2:1 Локомотив (Пловдив). Мачът от XXIV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години, в първа група, от втората фаза на надпреварата, се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Отличи се Димитър Иванов, който реализира и двете попадения.

През първото полувреме момчетата на Христо Господинов поведоха с 1:0. Димитър Иванов отбеляза красиво в 37-та минута, като преодоля след  самостоятелен пробив трима бранители на съперника.

В 70-та минута Локомотив успя да изравни от дузпа, отсъдена заради игра с ръка. В 84-та минута Димитър Иванов направи 2:1, след като засече с глава центриране от корнер на Радослав Захариев.

Изиграхме силно първо полувреме, в което момчетата стриктно спазваха тактическия план за мача и създадоха няколко дори ситуации за гол. През второто отстъпихме инициативата на съперника, не се борихме добре за първа и втора топка, не ни се получаваше преходът от отбрана в нападение. Най-важното е, че все пак успяхме да победим и да вземем трите точки, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Христо Господинов.

U17: Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 2:1