Академия 24 Април 2021

Лудогорец U19 пречупи Славия в София

Лудогорец U19 успя пречупи с 2:1 Славия в София в мач от XXVI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. Разградчани откриха още в...

Разградчани откриха още в 4-та минута. Георги Николов бе точен след пас на Валентин Цветанов. В 15-та минута "орлите" нанесоха втория си удар. Хидает Хюсеин изпълни точно дузпа, отсъдена за нарушение срещу Калоян Симеонов. Първото полувреме завърши при този резултат.

През второто Славия стигна до попадение в 75-та минута. Домакините опитаха натиск до края на срещата, но отбраната в зелено се справи и не допусна изравняване.

Много съм доволен от представянето ни. Тактически стояхме добре, играхме дисциплинирано и организирано. Заложихме на контраатаки и създадохме още няколко добри възможности за гол, коментира след края на срещата старши треньорът Захари Сираков.