Академия 29 Октомври 2019

Лудогорец U16 разгроми с 5:0 Славия за купата на БФС

Лудогорец U16 записа разгромна победа с 5:0 над връстниците си от Славия в пърия мач от осминафиналите на турнира за купата на БФС. Срещата се игра...

Лудогорец U16 записа разгромна победа с 5:0 над връстниците си от Славия в пърия мач от осминафиналите на турнира за купата на БФС. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Двубоят започна чудесно за момчетата на Христо Господинов, които откриха резултата още в 1-та минута чрез Тончо Георгиев. В 29-та минута Ибрям Хабил бе точен за 2:0, като при този резултат двата тима се оттеглиха за почивка.

През второто полувреме "орлите" продължиха да доминират на терена и направиха разликата още по-категорична. Радослав Захариев отбеляза за 3:0 в 54-та минута. Йоан Йорданов записа името си сред реализаторите за 4:0 в 70-та минута. Крайното 5:0 с втория си гол в мача оформи Радослав Захариев в 78-та минута.

Реваншът в София е на 6 ноември.

Рано падналият гол не ни се отрази добре. Вместо да заиграем по-освободено и силно, ние позагубихме ритъм и забравихме за тактическите задачи, които трябваше да изпълняваме. През втората част се справихме далеч по-добре, като сериозна заслуга затова имат четирите момчета, които влязоха като смени. Резултатът е добър и ни дава сериозни шансове, но във футбола няма нищо сигурно. Ще трябва да се потрудим сериозно и във втория мач, за да продължим напред в турнира, коментира след края на мача Христо Господинов.

Срещу Славия София Лудогорец U16 игра в състав: Християн Стоянов, Христо Костов, Александър Занков, Ибрям Хабил, Несин Салим, Димитър Иванов, Радослав Захариев, Янислав Дюлгеров, Христо Георгиев, Тончо Георгиев, Петко Петков (Йоан Йорданов, Георги Янев, Ивайло Гущеров, Мартин Мартинов).