Академия 26 Октомври 2019

Лудогорец U17 победи Славия с 3:2

Лудогорец U17 победи Славия (София) с 3:2 в мач от X кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Двата отбора премериха сили на един...

Лудогорец  U17 победи Славия (София) с 3:2 в мач от X кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Двата отбора премериха сили на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Делян Георгиев и Георги Керкелов откриха резултата в 7-та минута. Георги Недков засече центриране по тревата, след постепенна атака и пробив по десния фланг. Енис Саид изравни за Славия в 20-та минута, след грешка на "орлите" в централната зона на терена. До почивката разградчани  пропуснаха две чисти ситуации за гол и резултатът остана 1:1.

В 52-та минута Юлиян Манолски стигна пръв до топката след корнер и я прати в мрежата за 2:1. В 71-та минута централният защитник Тодор Петров реализира за 3:1. Гостите намалиха в 88-та минута, след като Росен Иванов реализира отсъдената дузпа за крайното 3:2.

Изиграхме едно добро първо полувреме, но за жалост сбъркахме при изнасянето на топката и бяхме наказани. През второто полувреме си свършихме работата и отбелязахме още два гола. Като цяло можем повече, коментираха след последния съдийски сигнал треньорите Делян Георгиев и Георги Керкелов.

Срещу Славия Лудогорец U17 игра в състав: Пламен Пепеляшев, Корай Гьочгелди, Анастас Пемперски, Тодор Петров, Мартин Кирчев, Юлиян Манолски, Росен Иванов, Георги Недков, Димитър Господинов, Божидар Владимиров, Енис Ерол (Озан Ремзи, Иван Томов, Алекс Маринов, Николай Георгиев).