Академия 29 Септември 2019

Лудогорец U15 победи с 1:0 Спартак 1919 в Плевен

Лудогорец U15 спечели минимална победа с 1:0 като гост в Плевен на местния Спартак 1919 за мача от VII кръг на първенството в Елитната юношеска група...

Лудогорец U15 спечели минимална победа с 1:0 като гост в Плевен на местния Спартак 1919 за мача от VII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години.

Момчетата на Емил Георгиев наложиха своето превъзходство от самото начало на срещата, но през първото полувреме не стигнаха до чиста ситуация за гол.

През второто полувреме разградчани увеличиха оборотите и откриха още в 36-та минута. Точен беше Петър Атанасов, който стреля от разстояние. Лудогорец създаде още няколко отлични възможности за попадение, като Петър Кирев и Йоан Киров излязоха очи в очи с вратаря на плевенчани, но не успяха да поразят целта.

Имахме пълен контрол върху двубоя. В последните минути позволихме съперникът да ни засипе с центрирани топки, но отбраната се справи. Победата наистина е минимална, но най-важното е, че спечелихме трите точки, коментира Емил Георгиев след края на срещата.

Срещу Спартак 1919 (Плевен) Лудогорец U15 игра в състав: Умут Хабил, Емил Панов, Георги Караиванов, Александър Георгиев, Кристиян Иванов, Петър Атанасов, Николай Георгиев, Радослав Мутафов, Петър Кирев, Васил Тошев, Стивън Вълчев (Йоан Киров, Костадин Белалиев, Закарай Трой, Денис Кехайов).