Академия 16 Март 2019

Лудогорец U19 завърши 1:1 с Левски (София)

Лудогорец U19 направи домакинско равенство 1:1 с Левски (София). Мачът от XX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра на...

Лудогорец U19 направи домакинско равенство 1:1 с Левски (София). Мачът от XX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

В 20-та минута на първото полувреме ограч на гостите бе изгонен за втори жълт картон. "Орлите" създадоха две изгодни ситуации за откриване на резултата, но сбъркаха при последния пас.

През второто полувреме разградчани увеличиха натиска към вратата на Левски. Най-добрата възможност за гол пропусна Петър Караангелов, който от няколко метра с глава не намери очертанията на опразнената врата. В 82-та минута "сините" се възползваха от грешка в отбраната на Лудогорец и поведоха с гол на Мартин Петков. Възпитаниците на Тодор Живондов изпълниха център и атаката им завърши с ъглов удар. След него влезлият като смяна Алекс Ганчев прати топката в мрежата за крайното 1:1.

Можем само да съжаляваме, че не победихме. Факт е, че има още много какво да се желае от играта ни в атака, коментира след последния съдийски сигнал Тодор Живондов.

Срещу Левски (София) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Светослав Славчев, Георги Вълчев, Мартин Русков, Николай Томов, Велислав Минков, Петър Караангелов, Стефан Методиев, Георги Бабалиев, Владислав Найденов, Хюсеин Хюсеинов (Никола Георгиев, Кирил Янакиев, Николай Ганчев, Алекс Ганчев).