Академия 10 Март 2019

Лудогорец U17 с бойко реми срещу Септември в София

Лудогорец U17 направи бойко реми 2:2 срещу Септември в София, в мача от XIX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Домакините...

Лудогорец U17 направи бойко реми 2:2 срещу Септември в София, в мача от XIX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Домакините на два пъти повеждаха в резултата, но момчетата на Стефан Славов отвръщаха на удара и изравняваха.

Септември откри една минута преди края на редовното време за първото полувреме, след като защитата не се ориентира по най-добрия начин при една центрирана от фланга топка. Двата тима се оттеглиха за почивка при този резултат.

"Орлите" изравниха в 60-та минута. Калоян Симеонов проби на скорост по фланга и след точен удар в далечния ъгъл оплете топката в мрежата. В 71-та минута бе отсъдена дузпа за домакините, след като Георги Маджаров се пребори за една топка, а съдията прецени, че е извършил нарушение. След точното изпълнение на наказателния удар минута по-късно Септември поведе. Лудогорец обаче не се предаде и в 85-минута Хидает Хюсеин изравни също от дузпа, отсъдена за грубо влизане срещу Стилиян Спасов на метър от голлинията.

Смятам, че резултатът е реален и справедлив. Двубоят бе истинска спортна битка и съм доволен, че момчетата показаха себераздаване, характер и чисто футболни достойнства. Не съм доволен от индивидуалните грешки, които допуснахме, коментира след последния съдийски сигнал Стефан Славов.

Срещу Септември (София) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Христов, Алекс Луканов, Георги Маджаров, Ивелин Ангелов, Валентин Цветанов, Димитър Михалев, Даниел-Виктор Кънчев, Хидает Хюсеин, Петър Георгиев, Стефан Статев, Калоян Симеонов (Росен Иванов, Георги Николов, Онур Чолак, Стилиян Спасов).