Академия 2 Март 2019

Лудогорец U19 победи Ботев (Пловдив) в Коматево

Лудогорец U19 спечели важна победа с 1:0 над Ботев (Пловдив). Мачът от XVII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра в...

Лудогорец U19 спечели важна победа с 1:0 над Ботев (Пловдив). Мачът от XVII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра в базата на "канарчетата" в Коматево.

Момчетата на Тодор Живондов изиграха силно първо полувреме, в което нямаше много голови ситуации. "Орлите" отбелязаха в 29-та минута, а автор на попадението стана Димитър Митков. Таранът изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар и от 25 метра прати топката неспасяемо в мрежата. До почивката добро положение пропусна Хюсеин Хюсеинов.

През втората част разградчани се прибраха в своята половина и търсеха шанс за още голове чрез бързи контраатаки. След добре проведени такива Хюсеин Хюсеинов и влезлият като смяна Владислав Найденов пропуснаха две от така наречените 100 процентови положения. На вратата страхотни изяви имаше Дамян Дамянов, който вдъхваше сигурност на отбраната и целия отбор.

Изиграхме едно добро първо полувреме и едно тактическо второ. Целта ни бе да победим един от най-стойностните отбори в групата и няма как да не сме доволни, че я постигнахме, коментира след края на срещата Тодор Живондов.

Срещу Ботев (Пловдив) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Светослав Славчев, Василен Марков, Георги Вълчев, Николай Томов, Иван Йорданов, Методий Стефанов, Петър Караангелов, Хюсеин Хюсеинов, Димитър Митков, Георги Стоянов  (Кристиян Кънчев, Мартин Русков, Владислав Найденов, Георги Бабалиев).