Академия 3 Ноември 2018

Лудогорец U17 с успех срещу Черно море във Варна

Лудогорец U17 спечели с 1:0 регионалното дерби с Черно море във Варна от IX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Мачът...

Мачът започна със здрава битка по всички части на терена, като през първата част липсваха чисти голови ситуации. Момчетата на Юри Васев нанесоха своя удар в 44-ата минута. Точен бе Георги Николов, който засече точно с глава хубаво центриране от фланга.

През втората част картината на терена не се промени съществено. "Орлите" създадоха две голови ситуации пред вратата на "моряците". Едната пропусна Калоян Симеонов, а другата - Стефан Статев.В 90-ата минута главният рефер отсъди спорна дузпа в полза на Черно море. Техен състезател обаче стреля високо над вратата.

Постигнахме ценна победа над традиционно корав съперник. Получи се здрав мач, с много сблъсъци и единоборства. Доволен съм, че момчетата показаха характер и умения. Тази победа е важна, защото ще даде самочувствие на отбора, коментира след края на срещата Юри Васев.

Срещу Черно море (Варна) Лудогорец  U17 игра в състав: Дамян Христов, Георги Маджаров, Алекс Луканов, Анастас Пемперски, Валентин Цветанов, Даниел-Виктор Кънчев, Петър Георгиев, Хидает Хюсеин, Димитър Василев, Георги Николов, Калоян Симеонов (Стилиян Спасов, Георги Владимиров, Стефан Статев).