Академия 30 Септември 2018

Лудогорец U15 обърна Спартак в Плевен

Лудогорец U15 обърна в Плевен местния Спартак с 2:1, след като губеше с 0:1. Момчетата на Христо Господинов не се смутиха от рано падналия в тяхната...

Лудогорец U15 обърна в Плевен местния Спартак с 2:1, след като губеше с 0:1 до 30-ата минута. Момчетата на Христо Господинов не се смутиха от рано падналия в тяхната врата гол и стигнаха до трите точки в мача от V кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години.

Домакините успяха да открият резултата в 9-ата минута. Точен от фал бе Борислав Димитров. Малко по-късно Янислав Дюлгеров пропусна да изравни от добра ситуация. В 30-ата минута Петко Петков прати топката в мрежата, след като получи пас зад гърба на защитата, спря хубаво на гърди и търкулна топката покрай вратаря. Минути преди края на първата част отново Дюлгеров не успя да се възползва от изгодна възможност пред вратата на Спартак.

През втората част "орлите" продължиха да търсят победно попадение и то падна в 51-ата минута. Точен бе Тончо Георгиев, който получи в пеналта и стреля точно в далечния ъгъл. До края на срещата разградчани се прибраха, а домакините опитаха да изравнят, но стигнаха само до няколко статични положения. Отбраната действаше сигурно и не позволи да се стигне до сериозни опасности пред Християн Стоянов.

Доволен съм от момчетата. Мачът бе труден, а атмосферата напрегната и даже бих казал враждебна. Те обаче не трепнаха, останаха съсредоточени върху играта и изпълниха тактическите си задачи. Със сигурност подобни срещи ще са полезни за изграждането им като футболисти, коментира след последния съдийски сигнал Христо Господинов.

Срещу Спартак (Плевен) Лудогорец U15 игра в състав: Християн Стоянов, Димитър Димитров, Несин Халим, Ивайло Гущеров, Александър Занков, Любослав Маринов, Теодор Димитров, Мартин Мартинов, Тончо Георгиев, Янислав Дюлгеров, Петков Петков (Иван Аспарухов, Росен Земеделски, Симеон Петров).