Академия 30 Септември 2018

Лудогорец U17 изпусна Левски Раковски в София

Лудогорец U17 надигра категорично Левски Раковски в София, но след малшанс пред гола и 3 греди стигна само да равенство - 1:1. Двубоят от V кръг на...

Двубоят от V кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години не започна добре за момчетата на Юри Васев. Домакините откриха в 8-ата минута, при първата си по-сериозна атака. Техен играч успя да отбележи с удар извън наказателното поле. Последва тотален натиск на орлите. Малко по-късно Калоян Симеонов удари греда. В 42-ата минута Алекс Луканов изравни с добре премерен удар извън пеналта и двата отбора се оттеглиха за почивка при резултат 1:1.

През втората част Лудогорец продължи да диктува събитията на терена, а домакините предимно се защитаваха, без да напускат своято половина. Топката на два пъти срещна гредите след шутове на Онур Чолак и Петър Георгиев, но така и не влезе в мрежата до края на мача.

Бяхме по-добрият тим през цялото време. Създадохме много положения, но не отбелязахме, а футболът е игра на голове. Съперникът игра много затворено, бавеше играта и постигна своето. Теренът допълнително ни затрудни, защото е неравен и не позволяваше бързо разиграване на топката, коментира след последния съдийски сигнал Юри Васев.

Срещу Левски Раковски Лудогорец U17 игра в състав:Мартин Петков, Ивелин Ангелов, Георги Маджаров, Алекс Луканов, Валентин Цветанов, Хидает Хюсеин, Димитър Василев, Петър Георгиев, Георги Владимиров, Онур Чолак, Калоян Симеонов (Даниел-Виктор Кънчев, Георги Николов, Иван Донецк).