Академия 16 Септември 2018

Лудогорец U19 отстъпи на Пирин в Разград с 0:1

Лудогорец U19 загуби у дома от Пирин (Благоевград) с 0:1. Мачът от VI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра на един от...

Лудогорец  U19 загуби у дома от Пирин (Благоевград) с 0:1. Мачът от VI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра на един от терените в комплекса „Гнездо на орли”.
Момчетата на Радо Комитов имаха териториално и игрово превъзходство през по-голямата част от срещата, но допуснаха гостите да им вкарат гол при единствената си по-сериозна атака в 16-ата минута. От своя страна разградчани пропуснаха няколко чисти положения за попадение.
В началото на първото полувреме Станислав Вълчев удари греда. След гола Георги Бабалиев пропусна на празна врата. Добра ситуация не успя да оползотвори и Николай Томов.
През втората част най-изгодните положения за попадение се откриха пред Хюсеин Хюсеинов и отново пред Георги Бабалиев, но те не успяха да поразят целта.

Няма как да съм доволен, след като загубихме и то на наш терен. Резултатът можеше и да е друг, ако бяхме по-концентрирани пред гола. Влияние оказа и това, че ни липсваха нападателите, които бяха ангажирани с втория отбор на клуба, коментира след края на срещата Радо Комитов.

Срещу Пирин (Благоевград) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Светослав Славчев, Тихомир Димитров, Василен Марков, Николай Томов, Кристиян Кънчев, Стефан Методиев, Станислав Вълчев, Георги Стоянов, Хюсеин Хюсеинов, Петър Караангелов (Георги Бабалиев, Кирил Янакиев, Преслав Петков, Велислав Минков).