Академия 16 Септември 2018

Лудогорец U17 обърна Локомотив в Пловдив с 4:2

Лудогорец U17 обърна Локомотив в Пловдив с 4:2, след като губеше до края на първото полувреме с 1:2. Момчетата на Юри Васев демонстрираха офанзивен и...

Лудогорец U17 обърна Локомотив в Пловдив с 4:2, след като губеше до края на първото полувреме с 1:2. Момчетата на Юри Васев демонстрираха офанзивен и резултатен футбол, с който заслужиха категоричния си успех в мача от III кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години.
Пловдивчани откриха резултата в 7-ата минута. В 19-ата минута, след хубаво центриране от дясно на Ивелин Ангелов, Онур Чолак засече точно и изравни. Две минути по-късно Калоян Симеонов излъга вратаря на домакините, но си скъси много ъгъла и не успя да прати топката в мрежата. В 29-ата минута Локомотив поведе в резултата, след като техен футболист посрещна с глава центриране от корнер на далечната греда. При този резултат двата тима се оттеглиха за почивка.
През втората част „орлите” излязоха на терена пределно мотивирани да вземат своето. Още в 48-ата минута Петър Георгиев тресна гредата, след изпълнение на пряк свободен удар. Даниел-Виктор Кънчев стигна първи до върналата се в полето топка, за да отбележи за 2:2. В 66-ата минута разградчани поведоха с 3:2. Хидает Хюсеин изведе хитро Калоян Симеонов очи в очи с вратаря и нападателят не сбърка. Малко по-късно Онур Чолак пропусна да реализира от 2-3 метра. В 73-ата минута Лудогорец стигна до четвъртия си гол. След хубава комбинация Хидает Хюсеин се разписа с точен шут в десния долен ъгъл.

Мачът се игра на изкуствен терен, който не бе от най-качествените, затова ни отне известно време да се приспособим към него. След като това стана, надиграхме категорично съперника и заслужено победихме. Поздравявам момчетата за проявените дух и манталитет на победители, коментира след последния съдийски сигнал Юри Васев.

Срещу Локомотив (Пловдив) Лудогорец U17 игра в състав: Дамян Христов, Ивелин Ангелов, Алекс Луканов, Георги Маджаров, Валентин Цветанов, Хидает Хюсеин, Петър Георгиев, Димитър Василев, Георги Владимиров, Онур Чолак, Калоян Симеонов (Даниел-Виктор Кънчев, Георги Николов, Стилиян Спасов, Хакъ Хакиев).