Академия 28 Август 2018

Лудогорец U17 с класика срещу Ботев във Враца на старта

Лудогорец U17 започна кампанията в първенството на Елитната юношеска група до 17 години с красическото 3:0 като гост на Ботев (Враца). Възпитаниците...

Лудогорец U17 започна кампанията в първенството на Елитната юношеска група до 17 години с класическото 3:0 като гост на Ботев (Враца). Възпитаниците на Юри Васев изиграха добър двубой и не оставиха съмнение, че са по-силният отбор.

"Орлите" поведоха с 1:0 в 14-ата минута. Точен с плътен удар от границата на наказателното поле бе Хидает Хюсеин. Голмайсторът проби в пеналта в 36-ата минута и бе спрян с нарушение. Минута по-късно Петър Господинов превърна отсъдената дузпа в гол. Разградчани създадоха и пропуснаха още поне 4-5 чудесни ситуации за попадение, но в крайна сметка се оттеглиха за почивка само с 2 гола аванс.

През втората част ситуацията на терена не се промени съществено. Възпитаниците на Юри Васев, продължиха да създават и да пропускат ситуации, като при една от тях топката срещна гредата. В 85-ата минута красива комбинация между Хидает Хюсеин и Петър Георгиев завърши с извеждащ пас към влезлият като смяна Онур Чолак и той от упор не сгреши - 3:0.

Като за първи мач съм доволен. Смятам, че имахме пълно превъзходство от първата до последната минута и можехме да спечелим с далеч по-убедителен резултат. На стадиона се стече много публика. Поздравявам момчетата, че не се повлияха от създалата се атмосфера,справиха се с предстартовата треска и демонстрираха добро ниво, коментира след последния съдийски сигнал Юри Васев.

Срещу Ботев (Враца) Лудогорец U17 игра в състав: Дамян Христов, Ивелин Ангелов, Георги Владимиров, Алекс Луканов, Георги Маджаров, Димитър Василев, Валентин Цветанов, Хидает Хюсеин, Калоян Симеонов, Петър Георгиев, Георги Николов (Онур Чолак, Стилиян Спасов, Даниел-Виктор Кънчев, Хакъ Хакъев).