Академия 28 Август 2018

Лудогорец U15 победи Ботев във Враца с 2:0

Лудогорец U15 стартира участието си в Елитната юношеска група до 15 години с победа 2:0 във Враца над местния Ботев. Момчетата на Христо Господинов...

Лудогорец U15 стартира участието си в Елитната юношеска група до 15 години с победа 2:0 във Враца над местния Ботев. Момчетата на Христо Господинов срещнаха сериозен отпор от домакините, но успяха да вземат своето.

През първото полувреме "орлетата" създадоха две чисти ситуации за гол, но вратарят на Ботев се намеси добре при ударите, нанесени от дистанция 4-5 метра. В последната 35-ата минута Несин Салим завърши добра атака с точен удар и разградчани поведоха.

В 45-ата минута на второто полувреме голмайсторът се спречка със състезател на домакините и бе изгонен с директен червен картон. Останали с човек по-малко на терена възпитаниците на Христо Господинов бяха принудени да затворят играта и да разчитат предимно на контраатаки. При една от тях, в 64-ата минута, Петко Петков прати топката в мрежата за 2:0.

Изиграхме един труден мач, на тежък терен. Имахме инициативата през първата част, през втората се отбранявахме добре, след като останахме с 10 души. Доволен съм от резултата, но от играта ни има още какво да се желае, коментира след последния съдийски сигнал Христо Господинов.

Срещу Ботев (Враца) Лудогорец U15 игра в състав: Генади Николов, Ивайло Гущеров, Симеон Николов, Любослав Маринов, Фикрет Фикрет, Несин Салим, Теодор Димитров, Иван Аспарухов, Тончо Георгиев, Янислав Дюлгеров, Петко Петков (Александър Занков, Росен Земеделски, Димитър Найденов, Мартин Мартинов).