Академия 13 Декември 2015

Лудогорец U 17 с 11-та поредна победа

Лудогорец U 17 записа единадесета поредна победа в първенството на елитната юношеска група. Момчетата на Юри Васев и Ангел Караиванов разгромиха с...

Лудогорец U 17 записа единадесета поредна победа в първенството на елитната юношеска група. Момчетата на Юри Васев и Ангел Караиванов разгромиха с 5:0 Чавдар (Етрополе) и след 17 кръга делят първото място със Славия. Двата тима имат еднакъв точков актив – по 38, но „белите“ са с по-добра голова разлика.

Три гола отбеляза Цветослав Петров, а по едно попадение добавиха Еге Реват и Ерол Дост.

Отборът израстна страшно много. И като колектив, и като единици. Доволен съм. Надявам се да направим добра подготовка през паузата. През пролетта ще атакуваме титлата. Убеден съм, че играем най-добрия футбол в групата“, коментира Юри Васев.

Съставът на Лудогорец U 17 срещу Чавдар: Иван Атанасов, Славов, Бориславов, Ковачев, Валери Атанасов, Юруков, Дост, Петров, Иванов, Милков, Реват (Дамянов, Кадир, Венциславов)

Междувременно Лудогорец U 19 с треньори Галин Иванов и Тодор Живондов не успя да победи ЦСКА и остава на четвърто място в класирането на три точки от върха. Мачът се игра на осветление на клубната база на „орлите“ в Разград. Лудогорец U 19 поведе с гол на Мартин Кирилов в 15-ата минута. „Червените“ изравниха, след което Антонио Георгиев пропусна дузпа в 44-ата минута. Талантите от футболната академия на шампионите все пак поведоха с 2:1 в 53-ата минута след красив гол на Ивайло Климентов. Три минути преди последния съдийски сигнал обаче ЦСКА изравни за крайното 2:2.

Не беше най-силния ни мач, но заслужавахме победата повече от съперника“, заяви Галин Иванов.

В сряда Лудогорец U 19 гостува на Ботев (Пловдив) в квартал Коматево в отложен мач от първенството на елитната група.

Състав на Лудогорец U 19 срещу ЦСКА: Наумов, Благоев, Преслав Миленов Петров, Великов, Юсуфов, Климентов, Ковачев, Александров, Цвятков, Георгиев, Кирилов (Карачаров, Тенев, Юнуз, Мехмед)