Академия 5 Декември 2015

Лудогорец U17 превзе върха след десета поредна победа

Лудогорец U17 вече е лидер в класирането на елитната юношеска група. В събота момчетата на Юри Васев и Ангел Караиванов постигнаха десетата поредна...

Лудогорец U17 вече е лидер в класирането на елитната юношеска група. В събота момчетата на Юри Васев и Ангел Караиванов постигнаха десетата поредна победа в шампионата, след като се наложиха с 1:0 над Локо (Пд) на „Лаута“.  Лудогорец U17 вече има 35 точки. Със същия актив е и Славия, но „орлите“ имат по-добри показатели в директните двубои. Победното попадение в Пловдив отбеляза Тони Иванов в 38-ата минута. Той се разписа след центриране на Мартин Милков. Преди гола талантите от футболната академия на шампионите пропуснаха три стопроцентови положения.

През второто полувреме момчетата на Юри Васев и Ангел Караиванов отново имаха превъзходство и на няколко пъти бяха близо до второ попадение. На свой ред домакините от Локомотив нито веднъж не застрашиха вратата на Лудогорец.

Изключително съм доволен от тази победа. През последните четири месеца момчетата показаха страхотно израстване. Това ме радва много“, коментира треньорът Васев.