Репортаж 25 Август 2013

Лудогорец отнесе Берое и дръпна на върха

Лудогорец победи с 3:0 Берое и дръпна на върха в класирането с три точки пред втория Любимец.

Лудогорец победи с 3:0 Берое и дръпна на върха в класирането с три точки пред втория Любимец. Рожденникът Марселиньо изигра много силен мач и отбеляза два гола - в 4-ата и 64-ата минута. Третото попадение бе дело на капитана Светослав Дяков в 88-ата минута от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за фаул срещу Митчел Бургзорг.

Треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев бе дал почивка на някои от играчите, взели участие в мача срещу Базел в сряда. Въпреки това "орлите" имаха превъзходство и пропуснаха куп положения пред Иван Караджов. Гостите от Стара Загора също играха открито и създадоха няколко положения пред Иван Чворович. Сърбинът с български паспорт обаче спаси всичко и не позволи на съперника да стигне дори до почетен гол.

В неделя Лудогорец има възстановителна тренировка, а в понеделник сутринта лети с чартър от Букурещ за Базел, където във вторник в 21,45 излиза срещу едноимения отбор в реванша от плейофите на Шампионската лига.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 3:0

1:0 Марселиньо 4'
2:0 Марселиньо 64'
3:0 Дяков 88'

ЛУДОГОРЕЦ: 91. Чворович, 80. Кайсара, 20. Шоко, 4. Мантула, 5. Барт, 8. Еспиньо, 18. Дяков, 84. Марселиньо(85' Бургзорг), 7. Александров, 93. Мисиджан(73' Абало), 99. Платини (68' Кишада)
Треньор: Стойчо Стоев

БЕРОЕ: 12. Караджов, 2. З. Илиев, 5. Стойчев, 3. Зафиров, 4. К. Стоянов(40' Горанов), 21. Елиаш, 29. Мартинс(71' Костадинов), 17. Крумов(68' Ронкато), 7. Андонов, 88. Каядо, 10. В. Христов
Треньор: Петър Хубчев

Жълти картони: Елиаш 38', Горанов 45'