Репортаж 22 Август 2013

Лудогорец загуби от Базел с 2:4 пред 15 000 зрители (снимки и видео)

Лудогорец загуби с 2:4 от Базел в първия плейоф на Шампионската лига, който се игра пред близо 15 000 зрители на стадион "Васил Левски".

Лудогорец загуби с 2:4 от Базел в първия плейоф на Шампионската лига, който се игра пред близо 15 000 зрители на стадион "Васил Левски". Реваншът е идния вторник в едноимения швейцарски град. "Орлите" въобще не трябва да се срамуват от този резултат, тъй като през по-голямата част от мача играха като равен с притежаващия сериозна класа съперник. Няколко грешки в защита обаче доведоха до тежкото поражение.

Салах откри резултата в 12-ата минута, след като бе изведен в чиста позиция срещу Владислав Стоянов. Марселиньо изравни в 23-ата. Бразилецът отбеляза страхотен гол, прехвърляйки от малък ъгъл Зомер.

Втората част започна по страхотен начин на Лудогорец. След центриране отдясно топката стигна до Иван Стоянов, който със страхотен шут я прати неспасяемо в десния ъгъл на вратата - 2:1. Девет минути по-късно обаче швейцарците изравниха. Египнянинът Салах отбеляза втория си гол, след като бе изведен за втори път в удобна позиция срещу Стоянов. Базел нанесе тежкия си удар в 63-ата минута, когато Сио заби за 2:3. Последва пропуск на Александър Барт, който от добра позиция не успя да уцели вратата. Мачът приключи в 84-ата минута, когато Шер фиксира крайното 2:4. Той се разписа от дузпа, отсъдена за фаул на Жуниор Кайсара срещу Салах. За нарушението бразилецът получи червен картон и ще пропусне реванша на "Сейнт Якоб Парк".

ЛУДОГОРЕЦ - БАЗЕЛ 2:4