Репортаж 20 Февруари 2022

Лудогорец удари 2:1 на “Тича”

Шампионът Лудогорец записа втора победа за годината. "Орлите" взеха мача на стадион "Тича", където местният Черно море беше победен с 2:1. И двата...

Шампионът Лудогорец записа втора победа за годината. "Орлите" взеха мача на стадион "Тича", където местният Черно море беше победен с 2:1. И двата гола за тима на Анте Шимунджа паднаха през първото полувреме. Каули Оливейра откри в 33-тата мин., а Спас Делев направи 2:0 шест минути по-късно. В самия край на срещата Юлиус Каспаравичус намали, оформяйки крайния резултат.

Като цяло Лудогорец беше по-добрият отбор на терена и заслужено спечели трите точки. Черно море игра стабилно, разчитайки най-вече на битка по целия терен.

Лудогорец започна по-силно двубоя. Още в третата минута се наложи вратарят на Черно море да се намесва след хубав удар на Каули. Гостите продължиха да държат повече топката, но не им беше никак лесно да разбият здравата и плътна защита на Черно море. В 22-рата мин. имаше две интересни събития. Първо Цветомир Панов направи брутално влизане в краката и по-точно коленете на Десподов. Капитанът на Лудогорец буквално излетя във въздуха, а защитникът на Черно море получи само жълт картон за деянието си, вместо да бъде изгонен . Секунди по-късно удар на Мануел Шоу с глава прати топката на сантиметри от гредата. В 33-тата Кирил Десподов сложи топката на главата на дребничкия Каули, който не сгреши на 2-3 метра от вратата - 1:0 за Лудогорец. Попадението даде импулс в играта на домакините, които набързо създадоха две прилични ситуации пред Падт, но вратарят действаше на висота. Течеше 39-ата мин. , когато Десподов отне топката от Виктор Попов и пусна към Спас Делев. Последният стреля към вратата, кълбото се отклони от тялото на Влатко Дробаров, подлъга вратаря и опъна мрежата на Черно море - 2:0 за "орлите".

-През втората част Лудогорец заигра по-прибрано, което пък от своя страна провали плановете на Черно море да разчита на контраатака. Така отминаваше минута след минута, а победата на шампионите започваше да се визуализира все по-отчетливо. "Моряците" все пак успяха да стигнат до гол в самия край на мача. За това помогнаха две от резервите на Илиан Илиев и промяната в стратегията на тима му, която дойде доста късно. 17-годишният Николай Златев проби отдясно и центрира, а Юлиус Каспаравичиус заби с глава за крайното 1:2.

ЧЕРНО МОРЕ – ЛУДОГОРЕЦ 1:2

0:1 Каули Оливейра (33‘)
0:2 Спас Делев (39‘)
1:2 Юлиус Каспаравичус (90‘)

ЧЕРНО МОРЕ: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Живко Атанасов, Цветомир Панов, Даниел Димов (83 – Юлиус Каспаравичус), Пабло Гарсия, Влатко Дробаров, Родриго (83 – Николай Златев), Мазир Сула (70 – Денислав Ангелов), Матиас Курьор, Велислав Василев (77 – Стефан Велев)

ЛУДОГОРЕЦ: Серджио Падт, Жордан Икоко (75 – Клод Гонсалвеш), Игор Пластун, Оливие Вердон, Жан Карничник, Алекс Сантана, Мануел Шоу, Кирил Десподов (66 – Кирил Десподов), Каули Оливейра, Спас Делев (83 – Спас Делев), Пиерос Сотириу

Жълти картони: Цветомир Панов, Даниел Димов (Черно море); Жан Карничник, Пиерос Сотириу, Оливие Вердон, Алекс Сантана (Лудогорец).

Черно море (Варна) - Лудогорец 1:2