Репортаж 16 Февруари 2020

Лудогорец II обърна Локомотив София и стартира с победа

Лудогорец II стигна до пълен обрат срещу Локомотив (София) и победи с 2:1, след като до почивката губеше с 0:1. Двата отбора изиграха интересен мач,...

Лудогорец II стигна до пълен обрат срещу Локомотив (София) и победи с 2:1, след като до почивката губеше с 0:1. Двата отбора изиграха интересен мач, с мъжка битка, добри изпълнения и интересни ситуации.

Момчетата на Тодор Живондов имаха първи шанс да открият. Петър Караангелов изведе добре Хюсеин Хюсеинов, той нахлу в наказателното поле и стреля, но вратарят на гостите Ивайло Василев успя да отрази. В 11-та минута Владислав Стоянов спаси тежък шут на Светослав Диков. Две минути по-късно вратарят на "орлите" отново демонстрира класа и не позволи на Диков да отбележи от упор. В 28-та минута Илкер Будинов подцени една висока топка в наказателното поле и "железничарите" успяха да открият чрез Тодор Траянов.

През втората част Лудогорец II излезе на терена видимо преобразен. В 49-та минута влезлият като смяна Цветослав Петров изведе по десния фланг Будинов, той центрира в наказателното поле, а Хюсеин Хюсеинов атрактивно плонжира и с глава прати топката в мрежата за 1:1. В 60-та минута разградчани осъществиха пълен обрат. Иван Йорданов центрира, а Димо Бакалов скочи най-високо и с глава реализира за 2:1. До края на срещата гостите опитаха да стигнат до изравняване и да наложат натиск, но футболистите в зелено не позволиха да се стигне до опасна ситуация пред вратата на Владислав Стоянов.

Действахме вяло през първото полувреме, но през второто показахме много по-добра игра. Доволен съм от характера, който демонстрираха момчетата. След почивката бяхме добре подредени, играхме сигурно и стабилно, а и успяхме да реализираме положенията си, за да стигнем до тези толкова важни три точки на старта на пролетния полусезон, коментира след края на срещата Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ 2  -  ЛОКОМОТИВ СОФИЯ  2:1

0:1 Тодор Траянов (28)

1:1 Хюсеин Хюсеинов (49)

2:1 Димо Бакалов (60)

Лудогорец II: Владислав Стоянов, Илкер Будинов, Хюсеин Хюсеинов (65 - Бранимир Костадинов), Иван Йорданов, Преслав Петров (капитан), Петър Генчев, Серкан Юсеин (83 - Тихомир Димитров), Димитър Илиев, Димо Бакалов, Димитър Митков, Петър Караангелов (46 - Цветослав Петров)

Локомотив (София): Ивайло Василев, Педро Да Силва, Мартин Василев (капитан), Мики Орачев, Неманя Иванов, Владимир Семерджиев (78 - Евертон Джилио), Илиян Стефанов, Красимир Милошев (59 - Шоко), Александър Александров, Тодор Траянов (70 - Наско Милев), Светослав Диков

Лудогорец II - Локомотив (София) 2:1