Репортаж 6 Март 2018

Лудогорец с ценен успех над Берое

Лудогорец спечели изключително важен успех в битката за титлата, побеждавайки Берое с 1:0 в Стара Загора. За пореден път в герой за шампионите се...

Лудогорец спечели изключително важен успех в битката за титлата, побеждавайки Берое с 1:0 в Стара Загора. За пореден път в герой за шампионите се превърна Марселиньо, който бе точен в 80-ата минута. По този начин „орлите“ дръпнаха с 6 точки пред ЦСКА-София, които в четвъртък приемат Етър на „Българска армия“.

Димитър Димитров логично излезе с всичко най-добро. След изтърпяно наказание се завърнаха капитанът Светослав Дяков и Сисиньо. Атаката отново поведе Клаудиу Кешерю, който започна на пейката при успеха над Септември с 1:0, който румънецът донесе от късна дузпа.

В първите минути домакините се опитаха да изнесат играта напред, но постепенно Лудогорец установи контрол. Старозагорци обаче стояха много добре и не даваха никакви свободни пространства на „орлите“. Все пак в 26-ата минута Игор Пластун надскочи Милен Желев след центриране от корнер, но намери целта. Само две минути по-късно се откри първата чиста възможност за шампионите. Дяков изведе прекрасно Сисиньо отдясно. Бразилецът потърси Клаудиу Кешерю, но румънецът не успя да нанесе удар, след като бе затворен от Иван Иванов и Камен Хаджиев. Кешерю имаше основателни претенции за дузпа, тъй като бе задържан от Русия. От 30-ата минута до края на полувремето обаче Берое затрудни шампионите. Мартин Райнов пробва нещо средно между удар и центриране, а Ренан се застрахова, избивайки в корнер. Последва отличен пас на Вандерсон към Лукоки, но бързакът си поведе топката с коляно и Душан Перниш улови. След това Марселиньо пробва от фаул да отбележи, но топката мина над вратата. Същото се случи и в 42-ата минута, когато Мартин Камбуров не бе точен. В самия край на първата част Карлос Охене направи страхотен пробив през центъра на терена и подаде към непокрития Бригидо. Той обаче се забави с овладяването и Ренан се намеси подобаващо.

Берое започна много надъхано втората част. Бандаловски мина Натанаел отдясно и пробва центриране, което при малко повече късмет можеше да се озове във вратата на Ренан. В 50-ата минута Перниш се засуети с излизането си напред, Вандерсон стигна до топката, но би слабо в ръцете на вратаря. Старозагорци отговориха чрез удар на най-креативния си играч Карлос Охене, който мина на сантиметри от вратата на Лудогорец. След това гол на Клаудиу Кешерю бе отменен заради засада. В 64-ата минута Димитър Димитров опита да освежи своя отбор с двойна смяна. На терена влязоха Якуб Шверчок и Върджил Мисиджан, които смениха игралите слабо Кешерю и Лукоки. Полякът се включи с желание. Първо негов удар бе блокиран след хубав пас на Дяков, а след това той изпусна с глава след центриране на Вандерсон отдясно.

В 79-ата минута страничният рефер не вдигна засада на Милен Желев. Той подаде към нахлуващия Мартин Райнов, който направи голям пропуск, пращайки топката високо над вратата. Само секунди по-късно „орлите“ поведоха. Вандерсон центрира от корнер, Пластун надскочи Иван Иванов и отклони към Марселиньо. Звездата на шампионите пребори Бандаловски и с глава прати топката в мрежата на Перниш – 1:0.

Александър Томаш веднага направи двойна смяна в търсене на изравнителния гол, пускайки Антон Карачанаков и Емин Ахмед. След това обаче Лудогорец бе близо до второ попадение. Хаджиев изчисти некадърно топката и тя попадна в Мисиджан. Станалият наскоро баща холандец обаче нацели напречната греда. В 88-ата минута Иван Иванов надскочи защитата на Лудогорец след центриране на Карачанаков, но не намери целта. В продължението на срещата Марселиньо пробва да изненада Перниш отдалеч, като по този начин пропиля отлична контраатака.

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Марселиньо (80')

Берое: Душан Перниш, Иван Бандаловски, Камен Хаджиев, Иван Иванов, Мартин Райнов, Карлос Охене, Марко Адамович, Рубен Бригидо (84-Емин Ахмед), Милен Желев (83-Антон Карачанаков), Матеус Леони, Мартин Камбуров (70-Серджиу Негруц)

Лудогорец: Ренан Сантос, Натанаел, Игор Пластун, Козмин Моци, Сисиньо, Светослав Дяков, Абел Анисе, Марселиньо, Вандерсон (90-Георги Терзиев), Джоди Лукоки (64-Върджил Мисиджан), Клаудиу Кешерю (64-Якуб Швиерчок)

Жълти картони: Камен Хаджиев, Иван Бандаловски, Мартин Райнов, Марко Адамович (Берое); Ренан дос Сантос, Светослав Дяков, Джоди Лукоки, Марселиньо (Лудогорец).

Берое - Лудогорец 0:1