Славия

СЕЗОН 2024/25, efbet Лига, 2-ри кръг

Рик Джонатан донесе трите точки за Лудогорец срещу Славия

18 Септември 2024

Лудогорец се качи на върха в Първа лига, след като победи Славия с 1:0 като гост в отложен мач от 2-и кръг. Герой за „орлите“ беше бразилското крило Рик Джонатан, който вкара много красив гол в 32-ата минута. Любопитно е, че това бе шести мач, откакто Захари Сираков е треньор на Лудогорец, в който шампионите запазват суха мрежа.

Квадво Дуа отправи удар от движение в 15-ата минута, но Светослав Вуцов спаси. Ветеранът в състава на „белите“ Галин Иванов стреля коварно в 19-ата минута, но топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Падт. Малко по-късно Сон центрира от фаул в наказателното поле на Славия, където Ивайло Чочев стреля с глава, но изпрати топката над напречната греда в аут. Пред Карл Фабиен се откри много добра възможност в 25-ата минута и стреля, но неточно в аут.

Лудогорец поведе с 1:0 в 32-ата минута. Рик Джонатан вкара много красив гол. Бразилецът с удар извън наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Светослав Вуцов.

През втората част нещата не се промениха особено. Временният треньор на гостите Захари Сираков замени своите крила Рик и Кайо Видал и пусна на техните места Спас Делев и последното ново попълнение Ерик Маркус. Рик Джонатан получи повече пространство в 51-ата минута и отправи удар от дистанция, но прати топката встрани от левия страничен стълб на вратата на Светослав Вуцов.

След час игра пред Оливие Вердон се откри чудесна възможност за гол след центриране от корнер, но той направи по-трудното и не намери целта. В самия край на срещата Мартин Георгиев би с глава след центриране от ъглов удар, но без да застраши особено Серджио Падт.

В добавеното време на срещата Лудогорец пропусна две добри положения. Първо удар на Диниш Алмейда с глава бе блокиран от резервата Куентин Зеедорф, а после Ерик Маркус се измъкна елегантно от двама играчите на „белите“ и стреля силно, но в аут.