Мач център

СЕЗОН 2024/25, Североизточна Трета лига, 3-ти кръг

Третият отбор на Лудогорец с реми 2:2 срещу дубъла на Черно море

30 Август 2024

Третият отбор на Лудогорец записа равенство 2:2 при гостуването си на дубъла на Черно море във Варна. Шампионатната среща се изигра като част от програмата от третия кръг в Североизточната Трета лига.

Лудогорец поведе в резултата в самото начало на срещата, след като Георги Пенев вкара гол още в третата минута след началото. За попадението помогна подаване на Димитър Иванов. 30 минути след първата съдийска свирка юношите на "моряците" стигнаха до изравнителен гол. Само осем минути по-късно Лудогорец отново поведе в резултата чрез Никола Георгиев след асистенция на Елисей Съров. След 45 минути игра първото полувреме завърши при резултат 2:1 в полза на младите "орли".

През второто полувреме гостите създадоха няколко ситуации, чрез които можеха да излязат по-убедително напред в резултата, но с головете се разминаха Кристиан Николов, Мартин Станчев и Петър Люцканов. Варненци обаче съумяха да се възползват от създаденото голово положение и в последната минута на мача отбелязаха за изравнителния и краен резултат 2:2. Голът бе реализиран с глава след центриране от корнер.

Доволен съм от себераздаването и демонстрираното желание на играчите. Съжаляваме за изпуснатата победа и се надявам да си извлечем нужните поуки, заяви старши треньорът на Лудогорец III Мартин Цирков.

Мачът на неговия тим бе първият изигран от програмата на третия кръг в Североизточната Трета лига. Равенството постави разградчани на второ място във временната таблица, но с оглед на неизиграни срещи на другите отбори в групата. След спечелената точка и общо три изиграни срещи, третият тим на Лудогорец натрупа актив от 4 точки.