Беласица

СЕЗОН 2022/23, Втора лига, 17-ти кръг

Лудогорец II разби с класика Беласица

11 Ноември 2022

Лудогорец II разби с класическото 3:0 Беласица (Петрич) в мач от XVII кръг на първенството във Втора лига. Двубоят се игра на стадион "Гнездо на орли". Като титуляри за дубъла на Шампионите излязоха Педро Енрике, Георги Терзиев, Доминик Янков, Жан Карничник и Спас Делев. Разградчани изиграха много силен мач и доминираха на терена през цялото игрово време. Те създадоха още много ситуации за гол, но топката навести мрежата на гостите само три пъти.

Още в 5-та минута Спас Делев бе близо до попадение, но ударът му срещна тялото на Кирил Георгиев. Три минути по-късно Доминик Янков намери Цветослав Петров, а ударът на плеймейкъра бе точен, но слаб и стражът на Беласица го отрази. В 10-та минута двамата повториха доброто си взаимодействие, но шутът на Петров отново бе спасен от Кирил Георгиев. В 12-та минута Спас Делев центрира хубаво в наказателното поле, а Хюсеин Кельовлуев нанесе удар с глава, но и той не затрудни вратаря на гостите. В 17-та минута Янков изведе Цветослав Петров в добра позиция в наказателното поле, последва техничен опит за прехвърляне, но Георгиев със сетни сили извади кълбото в ъглов удар. След изпълнението му Жан Карничник намери Петров, но и в този случай стражът на Беласица се справи. В 22-та минута Доминик Янков бе повален в наказателното поле от Владимир Гогов и главният съдия Борис Попов посочи бялата точка. Потърпевшият изпълни точно дузпата и откри минута по-късно. В 45-та минута Карничник центрира в наказателното поле, а Цветослав Петров засече с глава, но слабо и вратарят спаси. При този резултат завърши първото полувреме.

През второто "орлите" удвоиха преднината си в 51-та минута чрез Владислав Найденов. Асистенцията бе на Спас Делев. Две минути по-късно Спас Делев завъртя майсторски топката от ъглов удар и не без помощта на вратаря Кирил Георгиев тя влетя в мрежата за 3:0. В 61-та минута Делев стреля от фал, но топката премина близо до вратата. В 89-та минута Владислав Найденов проби отляво и центрира в наказателното поле, където Делев засече с глава, но встрани от целта.

Това бе най-силният ни мач от началото на сезона и добър финал за нас преди зимната пауза. Своята роля изиграха футболистите от първия отбор, които много ни помогнаха, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - БЕЛАСИЦА 3:0

1:0 Доминик Янков (23 - дузпа)

2:0 Владислав Найденов (51)

3:0 Кирил Георгиев (53 - автогол)

Лудогорец II: Дамян Христов, Бранимир Костадинов, Велислав Минков, Владислав Найденов, Георги Терзиев, Доминик Янков (капитан), Жан Карничник, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров, Педро Енрике, Спас Делев

Беласица: Кирил Георгиев, Атанас Карачьоров, Валентин Костов, Мартин Русков, Аспарух Смилков, Владимир Гогов, Атанас Димитров, Симеон Бояджиев, Запро Динев, Айвън Ангелов, Марти Таушанов (капитан)