Стадион "Хювефарма Арена", Разград

СЕЗОН 2022/23, efbet Лига, 15-ти кръг

Лудогорец удари 1:0 Ботев (Пд)

23 Октомври 2022

Лудогорец победи Ботев Пловдив с 1:0 в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Единственият гол на "Хювефарма Арена" в Разград вкара Якуб Пьотровски в 65-ата минута. С успеха Лудогорец събра 32 точки и излезе на второ място във временното класиране. Пловдивчани остават с 13 точки на 10-о място.

Още в 1-ата минута Ботев отбеляза гол чрез Брахими, който бе отменен след намеса на ВАР заради нарушение на Ману срещу Шоу. Десет минути след това "орлите" пропуснаха отлична възможност за гол. Фон Витри центрира отдясно и намери оставения непокрит Каули в наказателното поле. Бразилецът обаче отправи безкрайно неточен удар от 11-12 метра, като топката мина над вратата. В 27-ата минута Текпетей успя да се освободи от Ето`о, напредна с топката през центъра и отправи удар, който не намери целта. В 42-ата минута Игор Тиаго комбинира с Текпетей пред наказателното поле, а ганаецът намери Фон Витри отдясно на наказателното поле. Норвежецът отправи силен удар, който Ханкич успя да избие в корнер. След неговото изпълнение Пластун стреля неточно с глава. В добавеното време на първото полувреме Ето`о опита да изненада Падт от пряк свободен удар, но ударът му беше неточен.

Втората част започна с по-настойчиви действия на "орлите", но опасностите пред Ханкич продължаваха да липсват. В 54-ата минута вратарят изби силен шут на Фон Витри, който не го затрудни особено. В 65-ата минута Лудогорец поведе. Недялков отне топката от Мертенс, след което топката се озова в Игор Тиаго. Нападателят намери Фон Витри отдясно, а норвежецът стигна до наказателното поле. Там подаде към Пьотровски, който комбинира с Текпетей, който намери поляка на дузпата, а за халфа от няколко метра матира Ханкич за 1:0. Малко след това Тисера се озова на стрелкова позиция и отправи удар, който вратарят на гостите улови. В 74-ата минута Каули пропусна да реши всичко в мача. Бразилецът изскочи от втора позиция и овладя топката пред Херман. Офанзивният халф опита удар от малък ъгъл, но Ханкич се справи и изби.

В 80-ата минута защитата на гостите не успя да изчисти центриране на Текпетей. Топката се озова в Нареси, чийто шут от границата на наказателното поле беше блокиран.