Рома

СЕЗОН 2022/23, Лига Европа, Групова фаза

Голям Лудогорец удари гранда Рома

8 Септември 2022

Велик мач на Лудогорец! Разградчани победиха с 2:1 носителя на Лигата на конференциите Рома в мач в група С на Лига Европа. "Орлите" са на второ място в класирането след победата на Бетис с 2:0 над ХИК като гост. Следващата седмица шампионът на България гостува именно на зелено-белите  в Севиля.

Пред препълнените трибуни на "Хювефарма Арена" Лудогорец игра страхотно и показа характер. В самото начало на двубоя след страхотна контра атака Кирил Десподов излезе на добра позиция и подаде към Текпетей пред празната врата на Рома, но на ганайското крило не достигна една крачка да засече топката. На свои ред "вълците" имаха някои ситуации, но Серджио Падт бе стабилен, а веднъж и гредата му помогна след удар на Манчини.

Второто полувреме също бе равностойно до 72-ата минута, когато Лудогорец откри резултата. Каули направи страхотен самостоятелен рейд и с левия крак изпрати топката в мрежата. Рома изравни в 86-ата минута чрез Шомуродов, който с глава изпрати топката в мрежата. 120 секунди по-късно новото попълнение Нонато, представен като футболист на Лудогорец няколко часа по-рано, вкара исторически гол за 2:1 и Жозе Моуриньо загуби за пръв път в България. Бившият футболист на Интернасионал и Флуминенсе получи топката в наказателното поле от Рик Джонатан и отлично отиграване излезе на чиста позиция, откъдето вкара победното попадение и хвърли в екстаз 10 000 зрители на "Хювефарма Арена".