17 Септември 2022, 19:00

Етър (Велико Търново)

0 : 1

Лудогорец II

11´ ХЮСЕИН КЕЛЬОВЛУЕВ
Стадион "Ивайло", Велико Търново

СЕЗОН 2022/23, Втора лига, 10-ти кръг

Лудогорец II удари с 1:0 Етър във Велико Търново

17 Септември 2022

Лудогорец II се върна към победите.Талантите на Шампионите удариха с 1:0 Етър във Велико Търново в мач от X кръг на първенството във Втора лига.

"Орлите" нанесоха своя удар в 9-та минута. След добре организирана постепена атака Димитър Илиев центрира от фланга, а Хюсеин Кельовлуев засече с глава и оплете топката в мрежата за 1:0. След гола "болярите" упражниха сериозен натиск и стигнаха до две стопроцентови положения пред вратата на разградчани. Дамян Христов обаче пази блестящо и не допусна попадение.

Преаз втората част Етър продължи да напира в търсене на изравняване, но това не доведе до нищо повече от упражняване на хаотичен натиск, с много изсипани в наказателното поле топки. Разградчани се бранеха добре и контраатакуваха опасно. На три пъти игралият като централен нападател в този мач Жоржиньо бе изведен в чисти позиции, но пропусна да се разпише.

Постигнахме изключително важна победа във важен момент. Момчетата играха изключително дисциплинирано. С много битка и себераздаване заслужиха трите точки, коментира старши треньорът Тодор Живондов след последния съдийски сигнал.

ЕТЪР – ЛУДОГОРЕЦ II  0:1

0:1  Хюсеин Кельовлуев  (9)

Eтър: Станислав Нисторов, Кольо Станев, Георги Ангелов, Евгений Илиев, Живко Петков, Крум Стоянов, Николай Янков, Радослав Терзиев, Христо Митев, Яни Пехливанов, Олег Димитров

Лудогорец II: Дамян Христов, Методий Стефанов, Александър Ганчев, Анастас Пемперски, Бранимир Костадинов, Велислав Минков, Димитър Илиев, Жоржиньо, Петър Караангелов, Петър Георгиев, Хюсеин Кельовлуев