Стадион "Градски", Ловеч

СЕЗОН 2022/23, Втора лига, 5-ти кръг

Лудогорец II загуби с 1:3 в Ловеч

15 Август 2022

Лудогорец II загуби с 1:3 гостуването си на Литекс в Ловеч за мача от V кръг на първенството във Втора лига.

Разградчани успяха да открият резултата още в 4-та минута. Голът падна след ъглов удар. С глава го отбеляза Велислав Минков. Домакините успяха да изравнят в 34-та минута с гол на Евгени Игнатов. В 42-та минута Илиян Капитанов вкара за 1:2 от дузпа. През втората "орлите" владееха повече топката, но не успяха да стигнат до чисти ситуации пред вратата на съперника. Литекс реализира още едно попадение в 63-та минута чрез Анте Матич за крайното 1:3.

Срещата започна по най-добрият начин за нас. След това обаче, за пореден път, труби индивидуални грешки доведоха до поражението, коментира старши треньорът Тодор Живондов след края на мача.

ЛИТЕКС - ЛУДОГОРЕЦ II  1:3

0:1 Велислав Минков (4)

1:1 Евгени Игнатов (34)

1:2 Илиян Капитанов (42 - дузпа)

1:3 Анте Матич (63)

Литекс: Марин Орлинов, Георги Радев, Иван Пенев, Борис Иванов, Слави Косов, Александър Ангелов, Петър Петров, Иван Иванов, Илиян Капитанов, Евгени Игнатов, Анте Матич

Лудогорец II: Дамян Христов, Димитър Господинов, Методий Стефанов, Александър Ганчев, Бранимир Костадинов, Велислав Минков, Владислав Найденов, Петър Георгиев, Тихомир Димитров, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров