Стадион "Хювефарма Арена", Разград

СЕЗОН 2022/23, efbet Лига, 4-ти кръг

Лудогорец громи 5:0 Спартак (Варна)

29 Юли 2022

Лудогорец загря подобаващо за сблъсъка с Динамо Загреб от третия квалификационен кръг на Шампионската лига, като победи с 5:0 Спартак Вн в Разград. Домакините откриха резултата още в 41-ата секунда Доминик Янков изведе отлично Игор Тиаго. Бразилецът се вклини мощно между двама защитници на варненци, които не успяха да го спрат, и подаде за непокрития Бърнард Текпетей, който нямаше как да сбърка – 1:0.

В 5-ата минута мача на практика свръши. Игор Тиаго опита пас наляво към Рик, Луго не се намеси добре и крилото проби, след което хладнокръвно мушна топката между краката на Иван Дичевски – 2:0. Това бе дебютно попадение за бразилеца с екипа на разградчани. В 12 -ата минута резултатът набъбна на 3:0. Рик Джонтан се възползва от грешка в защитата на гостите и изведе Игор Тиаго, който макар и колебливо, прати топката в мрежата, увенчавайки добрата си игра и с гол.

В 24-ата минута Спартак Вн моеше да остане с човек по-малко. Вратарят Иван Дичевски игра с ръка извън наказателното поле, като по този начин спря Игор Тиаго. След намеса на ВАР реферът Георги Давидов обаче наказание за младия страж не последва.

На почивката в игра за Лудогорец влезе полякът Якуб Пьотровски, за когото това бе дебют. След час игра Рик вкара гол, който обаче бе отменен заради засада. Сисиньо пък направи 4:0 в 76-ата минута. Той получи превъзходен пас с пета от Тиаго и разстреля Дичевски. Най-добрият в мача – Тиаго, направи 5:0. Пьотровски стреля мощно, Дичевски изби право на крака на бразилеца, който бе точен за втори път. След това Тисера удари греда, а гол на Каули бе отменен