Ботев (Пловдив)

ПА КОНАТЕ 45´

1 : 2

39´ СПАС ДЕЛЕВ
56´ ДЖЕЙМС ЕТОО (автогол)
Стадион "Коматево", Пловдив

СЕЗОН 2021/22, efbet Лига, 29-ти кръг

Лудогорец удари 2:1 Ботев (Пд)

6 Май 2022

Лудогорец победи с 2:1 Ботев (Пд) в мач , който се игра без публика в Коматево.

Преди срещата домакините поздравиха Лудогорец за 11-ата поредна титла, като подариха букет на капитана на „орлите“, в този мач Сисиньо. Треньорът на гостите Азрудин Валентич пусна състав, в който преобладаваха футболисти, играли по-малко през сезона. Дебют в елита направи вратарят Симон Слуга. Атаката водеше Матиас Тисера, а Кирил Десподов не игра заради лека травма.

Шампионите стартираха по-добре двубоя и още в рамките на първите 5 минути изпълниха два ъглови удара, но до нещо опасно пред вратата на Хидайет Ханчич не се стигна. Ботев Пловдив обаче първи създаде интересна ситуация след контраатака. Емануел Току се пребори за топката в своята половина и направи индивидуален пробив през центъра, след което подаде надясно за капитана Тодор Неделев, който стреля пред наказателното поле. Топката тупна коварно пред вратаря Симон Слуга, който все пак успя да я отрази в корнер.

След това обаче „орлите“ взеха тотално инициативата. В 13-ата минута Бърнард Текпетей опита удар по диагонала към далечния ъгъл пред наказателното поле, но топката излезе на безопасно разстояние в аут. Малко след това отново Текпетей беше замесен в опасна ситуация, след като получи вдясно пред наказателното поле, нагласи си топката и стреля фалцово по тревата към далечния ъгъл, но покрай дясната греда на Ханкич.

В 32-ата минута Сисиньо овладя в наказателното поле и комбинира с Матиас Тисера. Аржентинецът стреля през човек. Топката премина между краката на защитник в жълто-черен екип, но и покрай вратата на Ханкич.

В 39-ата минута „орлите“ поведоха в резултата с гол на Спас Делев. Крилото на Лудогорец беше допуснат да навлезе в наказателното поле. Той финтира Виктор Генев и стреля. Топката се удари в крака на Самуел Супрайен и влетя в мрежата на Хидает Ханкич. Малко след това Тисера можеше да направи 2:0, но не се възползва по най-добрия начин от голяма грешка в защитата на домакините.

Ботев Пд обаче не се предаде и изравни. Реда Рабей нахлу отдясно и подаде точно на включилия се в атака Па Конате, който изравни в последната минута на първата част.

В 57-ата минута Лудогорец отново излезе напред в резултата. Текпетей нахлу през центъра и опита пас към Спас Делев. Джеймс Ето'о опита да пресече паса, но прати топката в своята врата за нещастие на Хидает Ханкич.

Домакините отговориха чрез хубав удар на Мохамед Брахими, който бе изведен от Емануел Току. Симон Слуга обаче спаси майсторски. Малко по-късно отново хърватинът показа класа. Мохамед Брахими беше изведен зад защитата и опита да мушне топката между краката на Слуга, който обаче спаси решително.

В продължението на срещата Пиерос Сотириу можеше да отбележи поредния си гол от началото на сезона, но Хидает Ханкич отрази неговата тупалка от пряксвободен удар.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЛУДОГОРЕЦ 1:2

0:1 Спас Делев (39‘)
1:1 Па Конате (45‘)
1:2 Джеймс Ето‘О (56‘) - автогол

БОТЕВ: Хидает Ханкич, Па Конате, Виктор Генев (71 – Антоан Бароан), Дилан Мартенс (85 – Точукву Ннади), Тодор Неделев, Мохамед Брахими (78 – Джак Лейн), Емануел Току, Джеймс Ето‘О, Самюел Супрайен, Реда Рабеи (85 – Димитър Тонев), Роберто Пунчец

ЛУДОГОРЕЦ: Симон Слуга, Сисиньо, Клод Гонсалвеш, Матиас Тисера (65 – Пиерос Сотириу), Дени Групер, Жан Карничник, Мануел Шоу, Оливие Вердон, Бернард Текпетей, Доминик Янков (27 – Рик Джонатан), Спас Делев (81 – Вандерсон)

Жълти картони: Самюел Супрайен, Виктор Генев, Джак Лейн, Димитър Тонев, Тодор Неделев, Антоан Бароан (Ботев); Сисиньо (Лудогорец)