Литекс

СЕЗОН 2021/22, Втора лига, 32-ри кръг

Лудогорец II загуби с 1:2 от Литекс (Ловеч)

18 Април 2022

Лудогорец II загуби с 1:2 от Литекс (Ловеч). Мачът от XXXII кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли". За дубъла на Шампионите като титуляри започнаха Вандерсон, Тиаго и Джордан Икоко от представителния тим на клуба.

Гостите от Ловеч откриха в 3-та минута чрез Илиян Капитанов, който бе точен с глава. В 19-та минута Тиаго изравни. В 29-та минута бразилецът можеше да отбележи втори гол, но Марин Орлинов спаси. Три минути по-късно стражът на гостите парира и шут на Вандерсон. В 42-та минута отново Вандерсон обстрелва вратата на гостите, но без успех. След секунди удар на Цветослав Петров не намери очертанията на вратата. Първото полувреме завърши при този резултат.

Три минути след подновяването на играта Митко Митков отбеляза втория гол за Литекс, който се оказа победен. В 59-т минута удар на Вандерсон бе спасен от вратаря на гостите. Шанс за изравнително попадение се откри в 63-та минута и пред влезлия като смяна Росен Иванов. Той обаче също не успя да се разпише и негативният за разградчани резултат остана непроменен до последния съдийски сигнал.

ЛУДОГОРЕЦ II - ЛИТЕКС (ЛОВЕЧ) 1:2

0:1 Илиан Капитанов (3)

1:1 Тиаго (19)

1:2 Митко Митков (48)

Лудогорец II: Дамян Христов, Методий Стефанов, Алекс Луканов, Александър Ганчев, Вандерсон, Джордан Икоко, Илкер Будинов, Петър Караангелов, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров, Тиаго

Литекс: Марин Орлинов, Галин Минков, Александър Бучков, Иван Иванов, Джейдан Зайденов, Пламен Николов, Никола Георгиев, Илиян Капитанов,  Марк-Емилио Папазов, Радослав Живков, Митко Митков