Стадион "Хювефарма Арена", Разград

СЕЗОН 2021/22, efbet Лига, 25-ти кръг

Лудогорец с класика срещу Ботев (Пловдив)

3 Април 2022

Лудогорец победи Ботев Пд с 3:0, при това без националите в титулярния състав. По този начин шампионът дръпна с 9 точки на ЦСКА.

Срещата започна с домакински натиск, като още в 2-ата минута пред Рик Джонатан се откри възможност да стреля, но след рикошет топката излезе в корнер. Малко по-късно своя късмет пробва и Бърнард Текпетей, но той също не уцели вратата. Това обаче се случи след секунди. Матиас Тисера отигра добре и подаде за ганаеца. Той си нагласи кълбото на левия крак и с истински снаряд не остави шансове на Георги Аргилашки – 1:0.

Ботев Пд опита да отвърне, но Серджо Пад внимаваше и изби майсторски изстрел от фаул на Тодор Неделев. Лудогорец обаче стигна до второ попадение още преди да бяха минали 20 минути. След късо изпълнение на корнер, Каули намери на втора греда Игор Пластун, който свали за своя партньор в средата на защитата Оливие Вердон и той с глава отбеляза за 2:0. „Зелените“ нападения към вратата на Георги Аргилашки не секваха. Текпетей отново пробва своя мерник, но вратарят този път изби.

В 31-ата минута Тисера открадна топката и тръгна към вратата, той подаде за Рик Джонатан, чийто удар от движение срещна гредата. След това аржентинецът отново действа добре и подаде пак за Рик, но този път бразилецът би лошо. Малко преди края на първата част Лудогорец направи пореден пропуск. Мануел Шоу с глава можеше да направи 3:0, но топката мина на сантиметри от вратата на Георги Аргилашки.

В 57-ата минута „канарчетата“ можеха да намалят, като Неделев качи топката на главата Бароан, но Пад спаси. При последвалия ъглов удар „орлите“ направиха скоростна контраатака, като в нейния край Каули изпревари Георги Аргилашки и с лекота прати топката в мрежата му за 3:0. След това попадение домакините намалиха темпото и до края срещата се доиграваше.

Все пак в края на мача Пиерос Сотириу можеше да отбележи поредното си попадение през сезона, но след центриране на Каули не уцели вратата.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 3:0

1:0 Бернард Текпетей (10')
2:0 Оливие Вердон (19')
3:0 Каули Оливейра (57')

ЛУДОГОРЕЦ: Серджио Падт, Антон Недялков, Сисиньо, Клод Гонсалвеш (72 - Доминик Янков), Матиас Тисера (72 - Пиерос Сотириу), Мануел Шоу, Оливие Вердон, Игор Пластун, Бернард Текпетей (62 - Кирил Десподов), Рик Джонатан, Каули Оливейра

БОТЕВ: Георги Аргилашки, Виктор Генев, Дилан Мартенс (89 - Лъчезар Балтанов), Тодор Неделев, Мохамед Брахими (65 - Димитър Тонев), Емануел Току, Антоан Бароан (65 - Николай Минков), Джеймс Етоо (69 - Точукву Ннади), Самюел Супрайен, Реда Рабеи (65 - Джак Лейн), Роберто Пунчец

Жълт картон: Бернард Текпетей (Лудогорец).