Доростол

СЕЗОН 2021/22, Североизточна Трета лига, 21-ви кръг

Лудогорец III с отлична победа над Доростол (Силистра)

16 Април 2022

Лудогорец III постигна отлична победа с 6:0 над Доростол (Силистра). Мачът от XXI кръг на първенството в Североизточна Трета лига се игра на стадион "Гнездо на орли".

"Орлите" откриха още в 2-та минута на срещата чрез Тончо Георгиев. В 6-та минута Анастас Пемперски се разписа за 2:0. В 19-та минута разликата стана класическа. Точен бе Зафер Инан, а последния пас даде Марсел Ахмед. Първото полувреме завърши при този резултат.

След почивката Зафер Инан вкара втория си гол в 49-та минута. Последния пас даде Тончо Георгиев. В 72-та минута главният съдия отсъди дузпа за "орлите". Минута по-късно Емил Кьосов бе точен от бялата точка. В 76-та минута отново Кьосов прати топката в мрежата за крайното 6:0.

Момчетата играха много добре днес, въпреки че има натрупана умора от мачовете в сряда - събота. В този сгъстен цикъл от срущи играчите показват видимо израстване, коментира старши треньорът Захари Сираков след последния съдийски сигнал.