Стадион "Гнездо на орли", Разград

СЕЗОН 2021/22, Контроли, Б отбор

Лудогорец II с класическа победа над Янтра във втората си контрола

27 Януари 2022

Лудогорец II победи с 3:0 Янтра (Габрово) във втората си контрола от зимната подготовка. Мачът се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Тодор Живондов откриха в 14-та минута на срещата. След хубава флангова атака Хюсеин Кельовлуев стреля неспасяемо от границата на наказателното поле. Капитанът Цветослав Петров удвои в 44-та минута. Голът падна след фал, при изпълнението на който Петров комбинира с Владислав Найденов, преди да нанесе точния удар. При този резултат двата отбора се оттеглиха за почивка.

През втората част се стигна само до едно попадение. Отбеляза го Методий Стефанов в 79-та минута. Той реализира технично по тревата, след отсъден двоен удар в наказателното поле на съперника.

Изключително съм доволен от показаното днес. Получи се почти перфектен преход от защита в нападение. Намирахме най-добрите решения, в точния момент, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.