31 Януари 2022, 17:00

(дузпа) КИРИЛ ДЕСПОДОВ 78´

1 : 4

Динамо (Киев)

16´ ДЕНИС ГАРМАШ (дузпа)
38´ ВИТИНЬО
48´ МИКОЛА ШАПАРЕНКО
75´ ИЛЯ ШКУРИН
Стадион "Мардан", Белек

СЕЗОН 2021/22, Контроли, А отбор

Лудогорец загуби с 1:4 от украйнския шампион

31 Януари 2022

Лудогорец допусна първа загуба при новия си треньор Анте Шимунджа. Тя бе доста тежка – 1:4 от украинският гранд и шампион Динамо Киев, който към момента е втори в местното първенство.

Треньорът на „орлите“ Анте Шимунджа бе направил доста промени, но навярно този състав с известни условия, ще е титулярният му през пролетта. За пръв път откакто дойде при шампионите Жан Карничник действа като централен защитник, а не като десен. Схемата на игра бе 4-1-4-1, като на терена по едно и също време бяха и Каули, и Доминик Янков.

Лудогорец можеше да поведе още в 6-ата минута. Тогава Каули отправи коварен удар с левия крак, Бушчан изби, но и Пиерос Сотириу се забави, като по този начин бе успя да направи добавка. В 17-ата минута Динамо Киев поведе от дузпа. Мануел Шоу фаулира Бенямин Вербич на границата на наказателното поле, но съдията Посочи бялата точка. Нещо повече – той даде червен картон на анголския национал. Иначе зад топката застaна Денис Гармаш, който не сбърка – 1:0 за украинците. Лудогорец обаче не доигра мача с 10 души, а на терена вместо него влезе Алекс Сантана. Секунди след това и разградчани не получиха дузпа. Шепелев фаулира Кирил Десподов в наказателното поле. Този път обаче реферът не показа бялата точка, а изкара фаулът отвън. Лудогорец продължи да играе по-дейно и в 36-ата минута родният шампион беше много близо до изравняването. Напречната греда обаче спря новото попълнение Рик Джонатан, който отправи снаряд към вратата на Бушчан.

Динамо обаче нанесе своя удар секунди след това. След изпълнение на корнер топката се озова в Бенямин Вербич, който намери непокрития Витиньо. Той с левия крак от непосредствена близост нямаше как да сбърка – 2:0 за тима на Мирча Луческу. В края на полувремето нервите взеха връх. Жордан Икоко се сблъска с Денис Гармаш, като в крайна сметка двамата получиха жълти картони.

Втората част започна с ново попадение за тима на Мирча Луческу. Първо Буялски се озова на отлична позиция, но Серджо Падт изби неговия удар. Топката попадна на крака на Шапаренко, който с безкомпромисен удар направи 3:0.

Веднага след това Лудогорец можеше да намали, като Десподов качи топката на главата на Игор Пластун, който изпревари вратаря на украинците, но не уцели вратата. Същото стори и самият Десподов малко по-късно, само че със силен удар от около 25 метра.

В 68-ата минута Ихинио Марин вкара топката в мрежата на Бушчан, след хубав пас на Каули Оливейра. Попадението обаче бе отменено заради засада. В 74-ата минута Динамо Киев отбеляза четвърто попадение. Голът отбеляза беларусинът Иля Шкурин, който играе за украинците под наем от руския ЦСКА Москва.

Десетина минути преди края Шапаренко фаулира Кирил Десподов в наказателното поле – дузпа за „орлите“. Зад топката застана потърпевшият и прати вратаря в другия ъгъл – 1:4.