Висла

СЕЗОН 2021/22, Контроли, А отбор

Лудогорец победи поляци, 16-годишен вратар спаси дузпа

27 Януари 2022

Българският шампион Лудогорец записа първа победа по време на подготвителния си лагер в Турция. "Орлите" удариха с 2:1 полския елитен Висла Плоцк в третата си контролна среща в южната ни съседка. Двубоят се игра в две полувремена по 60 минути.

Елвис Ману откри резултата в 21-ата, а Жуниор Брандао удвои в 25-ата минута. Рафал Волски върна едно попадение за поляците в 29-ата минута. В последните минути на срещата 16-годишният вратар Умут Хабил, заменил Серджио Падт, спаси дузпа. Талантът от школата на шампионите реагира много добре и изби топката в лявата греда при шута на Патрик Тешински. Дузпата като цяло бе много спорна.

Лудогорец игра през всичките 120 минути по-добре и пропусна на няколко пъти да стигне до трето попадение. Освен пропуснатата дузпа поляците имаха през първото полувреме шанс да изравнят в резултата, но напречната греда помогна на Серджио Падт.

Следващата контрола на Лудогорец е на 31 януари в 18,00 ч. местно време. Съперник е Динамо (Киев), а мачът ще се играе на стадион "Мардан".