Стадион "Гнездо на орли", Разград

СЕЗОН 2021/22, Втора лига, 19-ти кръг

Илкер Будинов: Силни домакини сме, ще победим Янтра

26 Ноември 2021

Вярвам, че ще направим приятен за гледане мач с Янтра, от който ние ще вземем трите точки. Това заяви пред клубния сайт фланговият нападател на  Лудогорец II Илкер Будинов. Двубоят от XIX кръг на първенството във Втора лига е в събота, от 14:30 часа, на стадион “Гнездо на орли”.

Това, че играем на собствен терен е голям плюс за нас. Ние сме едни от най-силните домакини в групата. В Разград сме загубили само четири точки, всичките ни други резултати са победи, каза Будинов.

Според него Янтра е добър отбор, сплав от млади и опитни играчи, които се представят силно в последните си срещи. Въпреки че са по-назад в класирането, не се затварят, а се надиграват със съперника и това им прави чест, смята бързакът.

Преди по-често играех като краен бранител, сега съм в предни позиции. Там се чувствам по-добре, но няма проблеми да действам навсякъде, където съм нужен на отбора и треньорът прецени, заяви талантът.

Той отчита, че отборът се представя силно от началото на сезона и това личи от класирането, в което „орлите” не изостават много от челниците. Будинов е уверен, че напролет Лудогорец II ще е по-силен и има всички шансове да завърши поне на четвърто място в крайното класиране, а, защо не, дори на трето.

Доволен съм от играта си в последните двубои, радвам се, че от началото на първенството успях да отбележа пет гола. Започнах лошо и често ме вадеха от игра на полувремето. Явно бях изпаднал в някаква психологическа дупка. Треньорският щаб обаче ми помогна да се изправя и да заиграя както мога, добави крилото на Лудогорец II.