Локомотив (ГО)

СЕЗОН 2021/22, Купа на България, 1/8 финал

Лудогорец напред за Купата

28 Октомври 2021

Лудогорец очаквано се класира за 1/4-финалите за Купата на България, след като победи с 3:1 третодивизионния Локо ГО в Разград. Имаше обаче и лоша новина за Станислав Генчев – травма получи крилото Бърнард Текпетей, който напусна терена още в 28-ата минута.

Логично шампионите имаха превес през целия двубой и не допуснаха да бъдат изненадани от съперника си, който ги отстрани в този турнир през 2015 година, само че в Горна Оряховица. Станислав Генчев пусна като титуляри двама юноши - 19-годишният Петър Георгиев и 21-годишният Тихомир Димитров. На терена влязоха още трима от дублиращия тим - Владислав Найденов, Димитър Митков и Илкер Будинов.

Първата реална голова ситуация бе за Лудогорец, като Шоу изведе отлично Бърнард Текпетей в наказателното поле сам срещу вратаря Ивайло Петков, но ударът на ганайското крило премина покрай дясната греда на гостите. Лудогорец успя да открие резултата в 12-ата минута, когато Сисиньо даде великолепно дълго подаване за Ихинио Марин, който овладя прецизно с десния крак и от границата на наказателното поле стреля силно с левия, за да реализира – 1:0.

В 34-ата минута Елвис Ману отправи добър удар от дъгата пред наказателното поле, но Петков, впечатлил и с прическа, се намеси и изби. Четири минути по-късно шампионите удвоиха преднината си. Ману получи топката в наказателното поле от Ихинио Марин, и с примерен изстрел той направи 2:0. Локо ГО успя да се върне в двубоя в 58-ата минута, когато Димо Атанасов, играл и в Лудогорец, центрира от корнер в наказателното поле, където Георги Терзиев увисна и от това се възползва капитанът на гостите Георги Колев, който заби топката с глава във вратата на Серджио Пад – 2:1.

В 79-ата минута Лудогорец си подпечата успеха с трето попадение. Резервата Мавис Чибота бе изведен отдясно в наказателното поле и пусна пак към точката на дузпата, където Шоу бе съвсем сам и без проблеми заби топката в долния десен ъгъл на Петков – 3:1. Това бе първо попадение за национала на Ангола. Четири минути преди края на срещата Димитър Митков проби през центъра и отправи удар пред наказателното поле, но покрай вратата.   В последната минута и Чибота можеше да запише името си сред голмайсторите, след като получи отляво в наказателното поле, задържа добре, финтира елегатно играч на „железничарите“ и опита да намери левия ъгъл на Петков, който обаче спаси ефектно.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) 3:1

1:0 Ихинио Марин (12')
2:0 Елвис Ману (38')
2:1 Георги Колев (58')
3:1 Мануел Шоу (79')

ЛУДОГОРЕЦ: Серджио Падт, Сисиньо (46 - Стефан Баджи), Георги Терзиев, Тихомир Димитров, Шакил Пинас, Алекс Сантана (46 - Илкер Будинов), Мануел Шоу, Бернард Текпетей (27 - Владислав Найденов), Елвис Ману (63 - Димитър Митков), Петър Георгиев (46 - Мавис Чибота), Ихинио Марин

ЛОКОМОТИВ: Ивайло Петков, Али Ахмед, Стефан Иванов, Димо Атанасов, Станимир Андреев, Емил Копаранов (84 - Десислав Пенев), Тодор Бакърджиев (46 - Александър Узунов), Явор Генчев (80 - Ивайло Велчев), Георги Колев, Никола Какамъков (73 - Димитър Байдаков), Янислав Цачев (84 - Кирил Димитров)

Жълти картони: Янислав Цачев, Димо Атанасов (Локомотив).