Мач център

СЕЗОН 2021/22, efbet Лига, 8-ми кръг

Лудогорец с първа загуба за сезона

19 Септември 2021

Славия нанесе първа загуба на Лудогорец през сезона в Първа лига – 1:0. И в този мач „орлите“ бяха водени от помощника на Валдас Дамбраускас – Станислав Генчев. Както е известно, литовецът е с коронавирус и няма да води тима и в следващите две срещи – Със Спартак Варна за Купата на България и с Ботев Враца за първенство. Очаквано извън състава бяха контузените Кирил Десподов, Антон Недялков и Мавис Чибота.

В 10-ата минута Питър Макрилос проби добре отдясно и центрира остро, като Жосуе Са за малко не си отбеляза автогол. Преди това пък Ерол Дост би отдалеч – неточно. Последва добра ситуация за Лудогорец. Бърнард Текпетей опита нещо средно между удар и подаване, а топката като по чудо не се озова в Пиерос Сотириу. В 22-ата минута Сисиньо центрира отлично към Жосуе са, който с глава би, но в аут. Най-чистото положение през първата част се откри пред Пиорос Сотириу. Кипърецът бе изведен отлично зад защитата на Славия от Шакил Пинас, но си затвори ъгъла и Светослав Вуцов изби. При последвалия корнер Елвис Ману бе оставен напълно непокрит, но ударът му с левия крак не намери целта.

На полувремето в игра за Славия се появи Радослав Кирилов и това веднага даде ефект. „Белите“ натиснаха, като пресата им доста тормозеше гостите от Разград. В 49-ата минута домакините поведоха. Красив гол отбеляза Тони Тасев. Той получи топката от Питър Макрилос и с удар от около 30 метра не остави шансове на Серджо Пад – 1:0. В 58-ата минута Славия остана с човек по-малко. Директен червен картон получи 15-годишният Мартин Георгиев, който бе преодолян от Бърнард Текпетей, фаулира го и след това го настъпи. Първоначално реферът Ивайло Стоянов му вдигна жълт картон, но след като изгледа ситуацията на монитора, изгони Георгиев. След това Лудогорец логично натисна, като в 64-ата минута Баджи качи топката на главата на Сотириу, който по чудо не изравни. Обръчът се затегна още повече, като на терена влезе и Ихинио Марин и „орлите“ заиграха с двама нападатели. В 71-ата минута Елвис Ману пробва да отбележи от фаул, но би високо над вратата.

В 78-ата минута Славия беше близо до второ попадение. Сисиньо не се намеси добре и топката се озова в Ради Кирилов, който би с десния крак, но топката срещна напречната греда. При добавката Серджо Пад спаси удара на Питър Макрилос. След това Мартин Сораков пробва своя мерник, но нидерландският страж на Лудогорец пак се намеси. В 84-ата минута Текпетей би отдалеч, като Светослав Вуцов изби.

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:0

1:0 Тони Тасев (49')

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 55. Андреа Христов (к), 15. Мартин Георгиев, 18. Димитър Стоянов, 17. Ерол Дост, 77. Георги Вълчев, 7. Питър Макрилос, 11. Кристиан Добрев, 88. Тони Тасев, 19. Мартин Сораков

ЛУДОГОРЕЦ : 1. Серджио Падт, 4. Сисиньо, 6. Шакил Пинас, 8. Клод Гонсалвеш, 10. Елвис Ману, 19. Пиерос Сотириу, 25. Стефан Баджи, 30. Игор Пластун (к), 32. Жосуе Са, 37. Бернард Текпетей, 64. Доминик Янков