Брага

СЕЗОН 2021/22, Лига Европа, Групова фаза

Лудогорец отново вкара два гола в Брага, но загуби

5 Ноември 2021

Както преди четири години, Лудогорец вкара два гола при гостуването си на Брага. Този път обаче шампионът на България обаче загуби с 2:4 и продължава да има само една точка в група F на Лига Европа. Головете за "орлите" отбелязаха Пиерос Сотириу през първата част и Игор Пластун след почивката. За домакините точни бяха Ел Мусарти, Юри Мендейрош, Вандерсон Галено и Марио Гонзалес.

Лудогорец изигра слабо първо полувреме, в което единственото хубаво нещо бе голът на Сотириу. Футболистите на Брага на свой ред отбелязаха три попадения, като пропуснаха още положения.

След почивката мачът бе равностоен, като Лудогорец трябва да съжалява, че проигра шанс да намали чрез Кирил Десподов. Останал сам срещу вратаря след чудесен пас на Доминик Янков, капитанът на шампионите пробва да преодолее Матеус с техничен удар покрай него, но вратарят на Брага блестящо спаси. Четвъртият гол във вратата на Кахлина падна след нелепа грешка на Икоко, който неразчетено върна топката назад преди тя да се озове в Марио Гонзалес.

Така на Лудогорец остават минимални шансове за класиране в следващата фаза на евротурнирите през пролета на 2022 г. За да останат живи докрай, "орлите" трябва да победят Цървена звезда на "Райко Митич" на 25 ноември.

БРАГА - ЛУДОГОРЕЦ 4:2

1:0 Ел Мусрати (26')
1:1 Пиерос Сотириу (33‘)
2:1 Юри Медейрош (37‘)
3:1 Вандерсон Галено (40‘)
4:1 Марио Гонзалез (73‘)
4:2 Игор Пластун (79‘)

БРАГА: Матеус Лима, Ян Коуто, Пауло Оливейра, Диого Лейте, Нуно Сикейра (75 – Бруно Родригез), Юри Медейрош, Ел Мусрати (61 – Лукас Минейро), Андре Кастро (70 – Андре Хорта), Вандерсон Галено (70 – Франциско Моура), Витор Оливейра (61 – Марио Гонзалез), Рикардо Хорта

ЛУДОГОРЕЦ: Кристиан Кахлина, Джордан Икоко, Оливие Вердон, Игор Пластун, Сисиньо, Мануел Шоу (65 – Стефан Баджи), Клод Гонсалвеш, Доминик Янков, Кирил Десподов, Пиерос Сотириу (75 – Елвис Ману), Мавис Чибота (65 - Бернард Текпетей)

Жълти картони: Андре Кастро (Брага); Мануел Шоу, Игор Пластун (Лудогорец).