МОХАМЕД БРАХИМИ 3´

1 : 3

15´ ЖОСУЕ СА
56´ АЛЕКС САНТАНА
67´ ПИЕРОС СОТИРИУ (дузпа)
Стадион "Христо Ботев", Благоевград

Пирин (Благоевград)

СЕЗОН 2021/22, efbet Лига, 6-ти кръг

Лудогорец обърна Пирин

29 Август 2021

Лудогорец записа четвърта поредна победа в първенството на efbet Лига . Шампионите удариха с 3:1 Пирин в Благоевград. Домакините поведоха с красив гол на Брахими в началото на мача, но до почивката "орлите" върнаха едно пападение, дело на Жосуе Са.

През второто полувреме Лудогорец стигна до пълен обрат. Алекс Сантана заби невероятен гол след самостоятелен пробив, а Пиерос Сотириу направи 3:1 от дузпа.

Така шампионите имат пълен актив от точки- 12, и заемат второ място в класирането.

В следващия кръг след прекъсването Лудогорец е домакин на Черно море.

ПИРИН - ЛУДОГОРЕЦ 1:3

1:0 Мохамед Брахими (3')
1:1 Жосуе Са (15')
1:2 Алекс Сантана (56')
1:3 Пиерос Сотириу (67') - дузпа

ПИРИН: Петър Петров, Александър Дюлгеров, Антон Карачанаков (83 - Иван Тасев), Гурам Гощелиани (75 - Спас Георгиев), Красимир Станоев, Мохамед Брахими, Орлин Старокин (36 - Педро да Силва), Петър Занев, Светослав Дяков, Станислав Костов (83 - Преслав Йорданов), Стилиян Николов

ЛУДОГОРЕЦ: Кристиан Кахлина, Антон Недялков (83 - Шакил Пинас), Сисиньо, Алекс Сантана (71 - Стефан Баджи), Клод Гонсалвеш, Кирил Десподов, Пиерос Сотириу (71 - Ихинио Марин), Игор Пластун, Жосуе Са, Бернард Текпетей (46 - Вандерсон (53 - Мавис Чибота)), Доминик Янков

Жълти картони: Мохамед Брахими (Пирин); Жосуе Са (Лудогорец).