ЦСКА-София

СЕЗОН 2021/22, Суперкупа, Финал

Лудогорец сгази ЦСКА и взе пета Суперкупа

17 Юли 2021

Лудогорец сгази ЦСКА с 4:0 и взе Суперкупата на България за пети път. Това е 17 трофей във витрината на “орлите”, които имат още 10 шампионски купи и две купи на България.

Алекс Сантана , Доминик Янков, Пиерос Сотириу и Мавис Чибота отбелязаха за разгромната победа над армейците. Успехът на Лудогорец можеше да бъде още по-категоричен, ако реферът Ивайло Стоянов не бе отменил чист гол на Игор Пластун в началото на мача след консултация с ВАР.

Шампионите тотално надиграха ЦСКА, който за 90 минути не създаде чисто положение пред Кристиян Кaхлина.

Изключителни адмирации за играта си заслужава Кирил Десподов. Крилото записа асистенции за първите два гола и четвъртия, като участва и при изработването на третия. Десподов също така асистира на Пластун при атменения гол в началото на двубоя.

В края на мача Лудогорец пропусна да отбележи пето попадение.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА-СОФИЯ 4:0

1:0 Алекс Сантана (28')
2:0 Доминик Янков (41')
3:0 Пиерос Сотириу (49')
4:0 Мавис Чибота (84')

ЛУДОГОРЕЦ: Кристиян Кахлина, Антон Недялков, Сисиньо, Игор Пластун, Оливие Вердон, Доминик Янков (79 - Мавис Чибота), Алекс Сантана (69 - Вандерсон), Клод Гонсалвеш, Пиерос Сотириу (69 - Бернард Текпетей), Кирил Десподов (85 - Елвис Ману), Каули Оливейра

ЦСКА-СОФИЯ: Густаво Бусатго, Иван Турицов (46 - Валентин Антов), Юрген Матей, Брадли Мазику, Пламен Гълъбов, Жеферсон Телес, Хамза Чатакович (46 - Жуниор Нзила), Федерико Варела (72 - Амос Юга), Йоан Баи, Жорди Кайседо (55 - Радослав Живков), Яник Уайлдшът (58 - Георги Йомов)

Жълти картони: Антон Недялков, Алекс Сантана, Мавис Чибота, Джордан Икоко (Лудогорец); Жорди Касейдо, Пламен Гълъбов, Георги Йомов (ЦСКА-София).

Червени картони: Георги Йомов (ЦСКА-София).