ЦСКА 1948

СЕЗОН 2020/21, efbet Лига, 31-ви кръг

Лудогорец загуби от ЦСКА 1948 с 1:3

26 Май 2021

ЦСКА 1948 победи с 3:1 Лудогорец. „Орлите“ отново бяха водени от Станислав Генчев. Той бе заложил на цели  7 футболисти от дублиращия тим, който завърши на 4-ото място във Втора лига. От първия тим играха единствено Клаудиу Кешерю, Кирил Десподов и Доминик Янков, както и Светослав Дяков.  Шампионите стояха много добре и създадоха куп положения пред Наумов.

ЦСКА 1948 успя да открие резултата още във 2-ата минута. След чудесна атака по десния фланг, топката бе върната с пета към Александър Александров. Той центрира веднага и Ивайло Чочев с глава реализира във вратата на 18-годишния страж Дамян Христов. Любопитно е, че почти сигурно Чочев ще премине в Лудогорец след края на сезона.

В 15-ата минута домакините увеличиха преднината си. Галин Иванов на два пъти залъга противников бранител, след което технично и красиво прати топката в горния ляв ъгъл. Десет минути след това Илкер Будинов проби отдясно и намери Клаудиу Кешерю, но неговият изстрел не намери целта. В 75-ата минута след изпълнение на корнер от Кирил Десподов, топката бе отклонена с глава към Клаудиу Кешерю. Румънецът вкара кълбото в мрежата на ЦСКА 1948. А това бе гол номер 18 за играча през сезона.

В 80-ата минута Галин Иванов вкара нов гол. Той получи топката в центъра, обърна се, напредна и отправи страхотна тупалка, която не остави шансове на Христов и се оплете в мрежата му – 3:1. След попадението срещата бе прекъсната за няколко минути заради градушката.