КАУЛИ ОЛИВЕЙРА 87´
(автогол) НИКОЛА ТАРАВЕЛ 45+2´

4 : 1

Арда 1924

37´ ТОНИСЛАВ ЙОРДАНОВ
Стадион "Хювефарма Арена", Разград

Арда

СЕЗОН 2020/21, efbet Лига, 30-ти кръг

Лудогорец громи Арда

15 Май 2021

Лудогорец победи Арда с 4:1 в Разград. Мачът бе без значение и напрежение, но ще се запомни с ключовите намеси на ВАР. Гостите от Кърджали излязоха напред в резултата чрез Тонислав Йорданов, а Лудогорец направи пълен обрат още до почивката. Доминик Янков ирзавни, а Таравел си вкара автогол. И двете попадения обаче бяха потвърдени от видеосистемата, след като първоначално съдиите отсъдиха засади и фаул в атака. Алекс Сантана вкара третия гол в началото на втората част. Каули Оливейра довърши гостите малко преди края.

Началото на мача бе твърде спокойно, като в първите 15 минути нямаше нито едно положение пред вратите. В 18-ата минута Емил Мартинов от Арда подаде към Тонислав Йорданов, който стреля веднага и се опита да обърне топката в обратния ъгъл, но тя бе твърде лесна за вратаря Кахлина. Отговорът на Лудогорец бе светкавичен. Каули бе изведен сам срещу вратаря Симеонов, но последния веднага излезе и изби топката, а след рикошет в Мартин Костадинов тя излезе в корнер. Веднага след това и голмайсторът Кешерю направи пропуск за „орлите“ като от 5 метра не успя да натисне топката с глава и тя излетя високо над напречната греда. В 29-ата минута Арда направи най-хубавата атака в мача. Александър Георгиев проби отляво и подаде на Тонислав Йорданов, който елегантно с пето върна към Емил Мартинов, който финтира защитник, но ударът му бе блокиран и излезе в корнер. В 37-ата минута капитанът на Лудогорец Светослав Дяков направи грешка при изнасянето на топката. Тя бе пресечена от Иван Тилев, който пусна хитър пас в коридор към Йорданов, който веднага насочи топката в ъгъла – 1:0 за гостите. Лудогорец реагира като ужилен. В следващата атака Кешерю изведе с остър пас Доминик Янков зад защитата и националът изравни. Страничният рефер Павлин Михайлов вдигна засада, но ситуацията бе разгледана от ВАР реферите и те прецениха, че Янков е бил на една линия с Таравел, като попадението бе признато. В последната минута на първото полувреме Никола Таравел си отбеляза автогол и Лудогорец направи пълен обрат. Главният съдия Иво Андреев отсъди първоначално нарушение в атака, но ВАР отново даде гола на домакините. Видя се, че Таравел прави нарушение срещу Алекс Сантана, който пък не играе с ръка. Самият Андреев лично гледа положението на екран и промени решението си.

На почивката треньорът на тима от Кърджали Николай Киров направи цели три смени, като пусна на терена Спас Делев, Жуниньо и Алекс Петков на местата на Деян Лозев, Тонислав Йорданов и Румен Руменов. Идеята бе тримата да влязат в ритъм за финала за Купата на България в сряда.

В 57-ата минута Лудогорец реши мача. Каули изведе много добре Алекс Сантана, който с техничен удар покрай вратаря Симеонов направи 3:1. В 87-ата минута Каули наказа поредната грешка на гостите и оформи крайното 4:1.

ЛУДОГОРЕЦ - АРДА 4:1

0:1 Тонислав Йорданов (37')
1:1 Доминик Янков (40')
2:1 Никола Таравел (45' +2) - автогол
3:1 Алекс Сантана (57')
4:1 Каули Оливейра (87')

ЛУДОГОРЕЦ: Кристиан Кахлина, Сисиньо, Георги Терзиев, Алекс Сантана, Абел Анисе, Светослав Дяков, Джордан Икоко, Оливие Вердон, Клаудиу Кешерю, Доминик Янков, Каули Оливейра

АРДА: Васил Симеонов, Милен Стоев, Александър Георгиев, Никола Таравел, Георги Атанасов, Румен Руменов (46 - Алекс Петков), Деян Лозев (46 - Спас Делев), Емил Мартинов, Иван Тилев (77 - Радослав Узунов), Мартин Костадинов, Тонислав Йорданов (46 - Едимар Жуниор)