Мач център

СЕЗОН 2020/21, efbet Лига, 29-ти кръг

Лудогорец загуби на "Българска армия"

12 Май 2021

След 15 мача без загуба на "Българска армия" Лудогорец падна с 1:4 от ЦСКА в мач, без значение за шампиона. Головете за домакините вкараха Юрген Матей, Бисмарк Чарлс, Мено Кох и Кайседо от дузпа, а за Лудогорец точен бе Сисиньо.

ЦСКА започна агресивно срещата и откри още в 4-ата мин. Тогава Греъм Кери центрира от корнер към близката греда, а там Матей засече с глава за 1:0, докато Сисиньо не успя да му попречи. Постепенно Лудогорец изравни играта и мачът стана двуостър. До края на първата част и двата отбора имаха прилични шансове да вкарат, но не и истинско голово положение.

На почивката треньорът на гостите Валдал Дамбраускас опита да вдигне нападателната мощ на тима си и извади защитника Жосуе Са за сметка на нападателя Пиерос Сотириу. Кипърецът обаче остана на терена само 8 минути, след като получи контузия и беше заменен от Сантана. В 54-ата мин. ЦСКА нанесе втори удар. Амос Юга пусна към Греъм Кери, който надскочиш Сисиньо и сервира топката на Чарлс, а последният от въздуха вкара за 2:0. Шест минути по-късно Лудогорец се върна в мача. Кирил Десподов пусна брилянтен пас към Сисиньо зад гъба на защитата, бразилецът финтира Бусато и вкара за - 1:2. Само две минути по-късно ЦСКА стинга до трети гол. Федерико Варела центрира топката от фаул и Мено Кох заби с глава за 3:1.

До края на срещата Лудогорец натискаше, но не успя да застраши вратата на съперника. ЦСКА пък направи няколко контраатаки, които обаче пропусна да завърши с гол.

В самия край на мача "орлите" останаха с 10 човека, след като Мавис Чибота си изкара два бързи жълти картона. Секунди по-късно Сантана фаулира Кайседо и Кабаков отсъди дузпа. Еквадорецът не сгреши за крайното 4:1.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 4:1

1:0 Юрген Матей (4')
2:0 Бисмарк Чарлс (54')
2:1 Сисиньо (59')
3:1 Мено Кох (62')
4:1 Жорди Кайседо (90' +7) - дузпа

ЦСКА-СОФИЯГуставо Бусато, Юрген Матей, Мено Кох, Греъм Кери (64 - Енрике Рафаел), Федерико Варела (94 - Пламен Гълъбов), Тибо Вион (64 - Брадли Мазику), Бисмарк Чарлс (74 - Жорди Кайседо), Иван Турицов, Тиаго Родригез, Амос Юга, Джером Синклер (64 - Георги Йомов)

ЛУДОГОРЕЦКристиан Кахлина, Сисиньо, Георги Терзиев, Кирил Десподов, Светослав Дяков (83 - Абел Анисе), Оливие Вердон, Стефан Баджи (66 - МависЧибота), Клаудиу Кешерю, Жосуе Са (46 - Пиерос Сотириу), Бернард Текпетей, Доминик Янков

Жълти картони: Юрген Матей, Брадли Мазику (ЦСКА-София); Кирил Десподов, Стефан Баджи, Мавис Чибота (Лудогорец).

Червен картон: Мавис Чибота (Лудогорец).